Po tych informacjach przenigdy nie weźmiesz chleba do ust, nawet z piekarni. 10 niebezpieczeństw po zjedzeniu pieczywa

Chleb
Pixabay
Reklama
Wstecz

1 z 12

Dalej

Chleb jest produktem, bez którego ogromna część społeczeństwa nie wyobraża sobie życia. Kanapki stały się nieodłącznym elementem wielu śniadań i kolacji. Często większość ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że spożywając go codziennie, może sobie poważnie zaszkodzić. Po tych 10 szokujących informacjach możesz już nigdy nie wziąć chleba do ust.

Chleb przez tysiące lat był produkowany w identyczny sposób. Zawsze do jego wypieczenia wykorzystywało się mąkę pełnoziarnistą i drożdże. Taki produkt był nie tylko smaczny, ale dostarczał także organizmowi wszelkich niezbędnych do funkcjonowania składników. Następnie zaczęto jednak kombinować, co zrobić, by mąka była dłużej świeża. Przez wszystkie dodatki, jakie weszły w skład pieczywa, chleb znacznie dłużej nadawał się do spożycia, jednak stracił swoje właściwości odżywcze. Został pozbawiony protein, tłuszczy, witamin, minerałów i błonnika zawartego w otrębach.

Przez te wszystkie lata przepis uległ jeszcze wielu innym udziwnieniom. Dziś eksperci nazywają go smutnymi popłuczynami po tym, co jedli przodkowie. Jest w nim mnóstwo dodatków i konserwantów, które negatywnie wpływają na stan naszego zdrowia.

Zanim trafi do twoich rąk często jest pieczony zbyt długo, jego ciasto jest odwodnione, mrożone i odmrażane na zmianę. Później jest formowany w bochenki przez specjalne maszyny. W taki sposób powstaje produkt, który jest tani, ale bardzo ciężkostrawny. Często nawet pieczywo pochodzące z najlepszych piekarni nie należy do zdrowych i dobrych dla organizmu. Zamiast tego warto upiec chleb samemu w domu, wtedy nie masz żadnych wątpliwości ani obaw co do jego składu. Razem z redakcją Pikio przedstawiamy 10 informacji, o tym, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą każda kromka chleba.

Kliknij Następna Strona, żeby je poznać.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Królowa Elżbieta już ubrała swoją choinkę. Zdjęcia zapierają dech w piersi, najpiękniejsza jaką widziały oczy
2. Śmieją się z niej, że jest "brzydka i tłusta". Ale jak widzą jej chłopaka muszą zbierać szczęki z ziemi
3. Kobiety, którym brwi wymknęły się spod kontroli. Te dwie to pikuś, ostatnia po prostu powala
4. Wszyscy bezczelnie ubliżali jej dziecku za wygląd nosa. Po 3 latach przeszedł operację, która totalnie go odmieniła
 

Następna strona