Dramatyczna sytuacja w regionie Polski. Burza dokonała olbrzymich zniszczeń, nagrania i zdjęcia zwalają z nóg

Burza dokonała ogromnych zniszczeń
Facebook Polscy Łowcy Burz
Wstecz

1 z 7

Dalej

Burza dokonała ogromnych zniszczeń w części Polski

Burza, która przeszła nad Podkarpaciem, przyniosła katastrofalne skutki. Krajobraz w powiecie przeworskim zmienił się nie do poznania. Zdjęcia i nagrania wykonane przez czytelników stron "Polscy Łowcy Burz" i "Twoje Miasto Przeworsk" są przerażające. Skala zniszczeń jest naprawdę ogromna. Trudno uwierzyć w to, że przejściowe opady mogły spowodować tak wielki chaos.

Od wtorku do piątku w województwie podkarpackim obowiązywały alarmy i pogotowia przeciwpowodziowe. Wojewoda podkarpacki, Ewa Leniart, zdecydowała o odwołaniu ich ze względu na poprawiające się warunki hydrologiczne. Niestety, piątek przyniósł nieoczekiwane załamanie pogody. Mimo, że zanotowano dziś opadanie stanu wód, strażacy musieli interweniować ponad dwieście razy.

W miejscowości Kańczuga doszło do tak zwanej powodzi błyskawicznej, związanej z szybkim zalaniem nisko położonych obszarów, na wskutek gwałtownych opadów deszczu. W takich przypadkach woda zbiera się i szybko spływa dalej, przyjmując formę wzbierającej fali. Mieszkańcy, którzy mają domy nieopodal rzeki Mleczki, znaleźli się w bardzo niebezpiecznej sytuacji.

Już teraz sytuacja wygląda dramatycznie. Portal "Polscy Łowcy Burz" ostrzega jednak, że to jeszcze nie koniec gwałtownych zjawisk atmosferycznych w tamtym rejonie. Według specjalistów obrazy radarowe pokazują kolejne komórki burzowe, które nadchodzą nad województwo podkarpackie. Niestety, Polacy zamieszkujący tamtą część kraju muszą być przygotowani na kolejne powodzi i podtopienia. Zalecane jest zachowanie szczególnej ostrożności.

Kliknij "Następna strona", by zobaczyć skutki burzy

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Miała tak wielką nadwagę, że nie była w stanie wykonywać najprostszych czynności. Schudła ponad 200 kg, ciężko uwierzyć
  2. Kierowca nagle zauważył zataczającą się 5-latkę w fatalnym stanie. Zbliżył się i aż go przeszły ciarki
  3. W sieci pojawiły się zdjęcia Magdy Gessler bez doczepów. Fani nie mogą uwierzyć własnym oczom, ciężko ją rozpoznać
  4. Znaki zodiaku, które skrywają mroczną tajemnicę. Nikt by się nie domyślił, co tak naprawdę mają w sercach


Źródło: Polsat News 

Następna strona