Boczek z Kiepskich przeszedł prawdziwą gehennę. Jego życie całkiem się zmieniło

Dariusz Gnatowski
Youtube.com/ATM Grupa
Wstecz

1 z 11

Dalej

Serialowy Boczek z serialu "Świat według Kiepskich" zmaga się z ciężką chorobą. Od czasu diagnozy jego życie zmieniło się diametralnie. Oto, przez co przeszedł i przechodzi słynny aktor Dariusz Gnatowski.

Boczek z sitcomu "Świat według Kiepskich" to nikt inny jak Dariusz Gnatowski, aktor filmowy i teatralny. Dzieciństwo spędził w Zabrzu, gdzie chodził do szkoły podstawowej i liceum. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Już w 1989, w rok po zakończeniu edukacji, udało mu się zadebiutować w sztuce "Wariat i zakonnicy" w reż. Krzysztofa Jasińskiego w Teatrze STU w Krakowie.

"Crimen" to pierwszy serial, w którym zagrał. Wcielił się w nim w rolę członka sekty kosturowców. W późniejszym czasie można było ujrzeć aktora w programach TVP skierowanych do dzieci, takich jak "Przewodnik Włóczykija" czy "Słowa, słówka i półsłówka". Jednak sławę zyskał przede wszystkim dzięki roli Arnolda Boczka w serialu "Świat według Kiepskich". Występuje w nim od 1999 roku, a jego postać jest jedną z pierwszoplanowych.

Choć aktor zyskał ogromną sympatię, głównie dzięki swojemu talentowi i dystansowi do siebie, jego codzienne życie nie przypomina sielanki. Kilka lat temu życie Gnatowskiego bardzo się zmieniło, a wszystko przez problemy zdrowotne, z którymi nadal się boryka. Jest nieuleczalnie chory na cukrzycę, która z każdym rokiem coraz bardziej postępuje, a jej powikłania są ogromnym zagrożeniem dla życia.

Serialowy Boczek jest niezwykle silną osobowością i przez lata ukrywał przed mediami ten fakt. W końcu w 2015 roku postanowił opowiedzieć o tym, z czym się boryka. Od tego czasu stara się działać na rzecz diabetyków. W roku, w którym ujawnił, na co choruje, wyreżyserował sztukę teatralną pt. "Słodki drań", w której gra główną rolę. Spektakl opowiada o problemach, jakie spotykają osoby chore na cukrzycę i z czym muszą zmagać się w życiu codziennym.

Boczek ze "Świata według Kiepskich", czyli Dariusz Gnatowski, przez długi czas jeździł na wózku inwalidzkim i groziła mu amputacja kończyn. Jednak to nie wszystko. Oto, przez co musiał przechodzić artysta i jak zmieniło się jego życie.

(Przewiń stronę w górę i kliknij "NASTĘPNY".)

Następna strona