Lepsze niż blok czekoladowy i galaretkowiec razem wzięte. Prosty przepis na hitowe ciasto PRL-u, podbija każde podniebienie

Autor Mateusz Sidorek - 30 Kwietnia 2020

Niedawno artykuł na portalu Styl.pl przypomniał nam, że blok czekoladowy to nie wszystko. Mamy przepis na ciasto, które robiło furorę już w czasach PRL-u. Oprócz kremu sułtańskiego było najczęściej zamawianym deserem do kawy i herbaty. Jego smaku nie przebija również galaretkowiec.

ZOBACZ TAKŻE: Przygarnęła zaniedbaną suczkę. Nie wiedziała, że pies skrywa tajemnicę, gdy prawda wyszła na jaw, od razu musiała reagować

Jeśli znudził wam się blok czekoladowy, to pora, aby wypróbować ten przepis. Zwłaszcza że jego historia sięga czasów PRL-u. Ten deser jednak nigdy nie wychodzi z mody i wciąż cieszy się ogromną popularnością. Jednak musimy was ostrzec - jest tak dobre, że uzależnia kawałek po kawałku.

Ciasto z historią, które bije blok czekoladowy na głowę

Chociaż pewnie już zdążyliście przyzwyczaić swoje rodziny do takich smakołyków jak blok czekoladowy, to ciasto ma szansę stać się nowym ulubionym deserem waszych bliskich. W dodatku nie musicie też się martwić. Do jego przygotowania wystarczą podstawowe produkty. Zrobić je mogą nie tylko prawdziwi cukiernicy, ale nawet i najwięksi amatorzy.

Skoro już postanowiliście, że tym razem to nie blok czekoladowy, a inne ciasto pojawi się na stołach w waszych domach, zapraszamy was do poznania prostego przepisu. Przy okazji przypomnimy też o innym tradycyjnym cieście, które także cieszyło się dużą popularnością w XX wieku w naszym kraju. Związana jest z nim także szczególna historia. Przygotujcie się na prawdziwą ucztę.

Kliknij "Dalej", aby poznać to wyjątkowe ciasto

Zobacz także:

  1. Katarzyna Dowbor cudem powstrzymała łzy. Tragedia rodzinna, trudno pojąć, jak mogło do niej dojść
  2. Gessler i TVP zaczynają znowu kręcić, mimo epidemii. Poznaliśmy szczegóły ich planu
  3. Ani LIDL, ani Biedronka? Najtańsze zakupy można zrobić w innym sklepie
  4. Kacperek niestety nie jest jedyny. W Polsce wciąż trwają poszukiwania zaginionych chłopców i dziewczynek

źródło: Styl.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News