Biedronka skompromitowana! Klienci nie wybaczą ohydztw w jedzeniu

Autor Andżelika Wróblewska - 21 Stycznia 2019

Biedronka to jedna z najbardziej lubianych sieci sklepów w Polsce. Swoich klientów zyskuje głównie dzięki dewizie "codziennie niskie ceny". Choć właściciele spółki Jeronimo Martins Polska zapewniają o wysokiej jakości produktów, czasami zdarzają się im wielkie wpadki. Przedstawiamy największe wpadki, jakie postawiły popularną sieć dyskontów w wyjątkowo niezręcznej sytuacji.

Biedronka to największa sieć pod względem ilości sklepów w naszym kraju. Jest ich ponad 2000. Jest to kolosalna liczba biorąc pod uwagę, że jeszcze w 2010 roku było około 1500 lokali w całej Polsce. Jeronimo Martins Polska to też jeden z największych podatników. W 2013 roku odprowadził aż 700 milionów złotych podatku. Od 2014 roku rozszerza też asortyment produktów, chcąc odejść od konwencji początkowej, czyli dyskontu.

Biedronka przyciąga klientów głównie niskimi, atrakcyjnymi cenami i zapewnieniem o wyjątkowo wysokiej jakości artykułów. Faktycznie nie tylko można trafić na świetne okazje w promocyjnych cenach, ale również w cenach regularnych. Co jakiś czas są też organizowane oferty specjalne poświęcone konkretnej tematyce, na przykład śródziemnomorskiej.

Jak powszechnie wiadomo, Polacy lubią oszczędzać. Nie ma to związku tylko z naszą mentalnością. W dużej mierze jest to skutek sytuacji gospodarczej w naszym kraju. Najniższa krajowa nadal nie jest satysfakcjonująca, a co za tym idzie, wielu ludzi poluje na artykuły różnego rodzaju w najniższych cenach. To między innymi dlatego sklepy takie jak Biedronka czy Lidl cieszą się u nas aż tak wielkim powodzeniem. Konkurencyjne ceny zwłaszcza produktów spożywczych potrafią zawrócić w głowie. Dzięki temu prawie każdy może pozwolić sobie na lepsze i bardziej znane marki.

W 2008 roku nastąpiło przejęcie ponad 120 sklepów niemieckiej sieci Plus oraz przekształcenie ich w kolejne sklepy sieci Biedronka. W zestawieniu dziennika „Rzeczpospolita” „Lista 500 Największych przedsiębiorstw w Polsce”, z roku na rok Biedronka zajmuje coraz wyższe pozycje.

Biedronka miała również swoje problemy związane z łamaniem praw pracowniczych. W kwietniu 2004 roku, w programie TVN Uwaga! wyemitowano reportaż, który zarzucał firmie, że zatrudniani pracownicy nie są odpowiednio wynagradzani za nadgodziny oraz że dochodzi do regularnego fałszowania ewidencji pracy, by ukryć te nieprawidłowości. Doniesienia były oparte między innymi na informacjach przekazanych przez Bożenę Łopacką, byłą kierowniczkę sklepu Biedronka w Elblągu. Po nadaniu reportażu złożona została seria pozwów sądowych przeciwko właścicielom sklepu, ale tylko w części przypadków jednoznacznie orzeczona została wina pracodawcy. Samej Łopackiej Sąd Apelacyjny w Gdańsku przyznał 26 tysięcy złotych odszkodowania za 2,5 tysiąca nadgodzin.

29 czerwca 2010 roku w Warszawie podpisano umowę pomiędzy Jerónimo Martins a Polskim Związkiem Piłki Nożnej, na mocy której do 31 lipca 2014 roku Biedronka była oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski, reprezentacji juniorskich oraz Pucharu Polski.

Pomimo tego, że sieć sklepów cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków i większość chętnie robi tam zakupy, to jakość zakupionych produktów w niektórych przypadkach pozostawia wiele do życzenia. Niektóre, tańsze zamienniki w poszczególnych produktach mogą niekorzystnie wpływać na nasze zdrowie i bardzo często nie zdajemy sobie z tego sprawy.

To jednak nie wszystko. Regularnie w sieci pojawiają się filmy i zdjęcia, które jednoznacznie podają w wątpliwość tę wysoką jakość. Wielokrotnie wśród artykułów spożywczych typu ryż, kasze czy wiórki kokosowe klienci znajdowali larwy robaków i nie tylko. Zdarza się, że na półkach sklepowych pojawiają się szkodniki. Jakiś czas temu mogliśmy zobaczyć grasujące wśród pieczywa i wyrobów cukierniczych myszy. Ostatnio pojawiło się nagranie, w którym ewidentnie widać nowo narodzone szczury leżące razem z bakaliami. Poruszona była nie tylko klientela, ale i internauci.

Razem z redakcją Pikio przedstawiamy najgorsze wpadki największej sieci sklepowej w Polsce na przestrzeni ostatnich lat. Te zdjęcia mogą przyprawić o mdłości.

Kliknij "Następna Strona".

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News