Benedykt XVI ma brata księdza. Jakie przerażające tajemnice skrywa starszy Ratzinger?

Benedykt XVI
Youtube.com/Cooperatores Veritatis
Wstecz

1 z 10

Dalej

Benedykt XVI zdecydował się ustąpić z tronu papieskiego w lutym 2013 roku. Z pewnością niewielu wie, że emerytowany papież, który w kwietniu ub.r. skończył 91 lat, ma starszego brata. O księdzu Georgu Ratzingerze swego czasu zrobiło się głośno, gdy podzielił się z mediami doniesieniami na temat złego stanu zdrowia Benedykta XVI. Jakie jeszcze tajemnice skrywa brat papieża-emeryta? Zapraszamy do naszej galerii, w której przedstawiamy niezwykłą relację pomiędzy dwoma braćmi.

Decyzja Benedykta XVI o oddaniu władzy papieskiej z pewnością nie należała do łatwych. Wszyscy pamiętamy, jak wiele mówiło się kiedyś o stanie zdrowia Jana Pawła II, który pomimo lat wciąż sprawował swoją posługę. Joseph Ratzinger postanowił jednak obrać inną drogę, przechodząc na emeryturę i pozostawiając wybór swego następcy w rękach konklawe. Papież-emeryt zamieszkał w klasztorze Mater Ecclesiae na Wzgórzu Watykańskim, niedaleko siedziby samego Franciszka.

Przez całe życie Benedyktowi XVI towarzyszy jego brat, Georg Ratzinger. On również postanowił zostać kapłanem. Razem z Josefem uczęszczali na te same studia w seminarium archidiecezjalnym, a nawet tego samego dnia przyjęli święcenia kapłańskie. Później jednak ich kariery zaczęły rozwijać się w całkiem innych kierunkach. Młody Josef Ratzinger doskonalił się w teologii, studiując uczone pisma. Natomiast starszy od niego 4 lata Georg zaczął studiować muzykę kościelną. Dwóch braci duchownych nazywano czasem żartobliwie molami książkowym i muzycznym.

Mimo upływu lat, bracia Ratzingerowie nie zerwali kontaktu ze sobą. Często telefonują do siebie. Nierzadko razem świętowali też np. Boże Narodzenie. Pielęgnowanie więzi rodzinnych jest z pewnością niezwykle ważne, zwłaszcza dla osób w tym wieku.

W związku z faktem, że ojciec Georg Ratzinger jest wyjątkowo bliski emerytowanemu papieżowi, możemy się zastanawiać, jak wielką wiedzą na temat Kościoła dysponuje. On sam swego czasu przysporzył niemałych kłopotów Watykanowi, gdy ogłosił światu, że ze zdrowiem jego brata jest źle. Jakie jeszcze mroczne tajemnice skrywa starszy brat Ratzinger? Przygotowaliśmy galerię poświęconą wspólnym relacjom Benedykta XVI i jego brata. (Przewiń stronę w górę i kliknij “NASTĘPNE.)

Następna strona