Benedykt XVI to przewidział. Proroctwa papieża seniora wywołują niepokój

Autor Weronika Szatkowska - 10 Grudnia 2018

Benedykt XVI zaszokował świat, kiedy to 28 lutego 2013 roku podjął decyzję o ustąpieniu ze stanowiska głowy Kościoła katolickiego. Był pierwszym od 600 lat papieżem, który wykonał taki krok. Panował tylko 8 lat, ale wzbudzał szacunek wśród wiernych. Wiele z jego słów się sprawdza i jest uważane za proroctwo. Oto najbardziej szokujące wypowiedzi emerytowanego papieża, które wskazują na jego wyjątkowość i zdolność przepowiadania.

Choć minęło już wiele czasu od jego rezygnacji i zastąpienia go na tronie papieskim przez Franciszka, to jego osoba nadal budzi kontrowersje.

Wielu ludzi zastanawia się, dlaczego tak naprawdę zrezygnował. Oficjalnie wydał oświadczenie o swoim słabym zdrowiu i mocach umysłowych. Jednak wielu sceptyków doszukuje się czegoś więcej. Na temat jego pontyfikatu krążyło mnóstwo plotek. Dwa lata temu ks. Gaensweinem opowiadał, że Benedykt XVI nie miał już sił w rękach, jednak świetnie wszystko pamiętał i nie miał żadnych problemów z logicznym myśleniem i kojarzeniem faktów.
Jednak sam Benedykt XVI już w 2010 roku w jednym z wywiadów z niemieckim dziennikarzem Peterem Seewaldem opowiadał o tym, że jeśli papież wyraźnie uświadamia sobie, że nie jest już fizycznie, psychicznie, ani duchowo zdolny do wypełniania obowiązków swojego urzędu, ma wtedy prawo do rezygnacji. To było niejako zapowiedzią tego, co zamierzał zrobić.

Po latach okazuje się, że w 1969 roku emerytowany dziś papież Benedykt XVI, wówczas teolog i ksiądz, przewidział przyszłość Kościoła. Opowiadał o tym, że jego pozycja będzie zagrożona, a osoby z nim związane będą musiały zacząć budować ją od nowa. Wszystkie struktury, które były budowane przez wieki, zostaną przewartościowane.

Benedykt XVI sprawował funkcję głowy Kościoła katolickiego przez zaledwie 8 lat. Przez ten czas zyskał zaufanie wiernych. Wiele jego tez i wypowiedzi wciąż uchodzi za niezwykle trafnie opisujące rzeczywistość. Co jakiś czas wraca się do jego proroczych słów i prognoz mówiących o kryzysie. Oto jego przepowiednie, które nadal szokują.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News