Benedykt XVI ma brata księdza. Jakie przerażające tajemnice skrywa starszy Ratzinger?

Benedykt XVI
Pixabay
Reklama
Wstecz

1 z 10

Dalej

Benedykt XVI zdecydował się ustąpić z tronu papieskiego w lutym 2013 roku. Z pewnością niewielu wie, że emerytowany papież, który w kwietniu ubiegłego roku skończył 91 lat, ma starszego brata. O księdzu Georgu Ratzingerze swego czasu zrobiło się głośno, gdy podzielił się z mediami doniesieniami na temat złego stanu zdrowia Benedykta XVI. Jakie jeszcze tajemnice skrywa brat papieża-emeryta? Przedstawiamy te najbardziej przerażające.

Benedykt XVI podjął trudną decyzję o oddaniu władzy papieskiej, co zaskoczyło bardzo wielu wiernych z całego świata. Wszyscy pamiętamy, jak wiele mówiło się kiedyś o stanie zdrowia Jana Pawła II, który pomimo lat, wciąż sprawował swoją posługę. Wszyscy mieli nadzieję, a nawet oczekiwali, że Joseph Ratzinger postąpi dokładnie tak samo i tak łatwo nie ustąpi ze stanowiska głowy Kościoła, stało się jednak inaczej. Schorowany duchowny postanowił jednak obrać inną drogę, przechodząc na emeryturę i pozostawiając wybór swego następcy w rękach konklawe, czym wywołał ogromne zamieszanie w świecie Kościoła katolickiego. Papież-emeryt zamieszkał w klasztorze Mater Ecclesiae na Wzgórzu Watykańskim, niedaleko siedziby samego Franciszka, a informacje o jego stanie zdrowia z ogromnym niepokojem śledzą miliony ludzi. 

Przez całe życie Benedyktowi XVI towarzyszy jego brat, Georg Ratzinger, choć mało osób mogło zdawać sobie z tego sprawę. On również postanowił zostać kapłanem. Razem z Josefem uczęszczali na te same studia w seminarium archidiecezjalnym, a nawet tego samego dnia przyjęli święcenia kapłańskie. Później jednak ich kariery zaczęły rozwijać się w całkiem innych kierunkach. Młody Josef Ratzinger doskonalił się w teologii, studiując uczone pisma oraz nabierając wiedzy i doświadczenia w kwestii organizacji i działalności światowego Kościoła. Natomiast starszy od niego 4 lata Georg zaczął studiować muzykę kościelną, łącząc swoją pasję z miłością do Boga oraz chęcią służenia wiernym. Dwóch braci duchownych nazywano czasem żartobliwie molem książkowym i muzycznym, nawiązując oczywiście do ich największych, życiowych fascynacji, oprócz wiary. 

Mimo upływu lat, bracia Ratzingerowie nie zerwali kontaktu ze sobą, a bliskie im osoby wielokrotnie podkreślały ich doskonałą relację oraz to, jak są sobie bliscy. Często również telefonowali do siebie i dzielili się najważniejszymi przemyśleniami, refleksami oraz - bez wątpienia - dyskutowali żywo o kwestiach wiary oraz Kościoła na świcie. Nierzadko razem świętowali również Boże Narodzenie, udowadniając tym, jak ważna jest dla nich więź rodzinna oraz dbanie o siebie nawzajem.

W związku z faktem, że ojciec Georg Ratzinger jest wyjątkowo bliski emerytowanemu papieżowi, możemy się zastanawiać, jak wielką wiedzą na temat Kościoła dysponuje. On sam swego czasu przysporzył niemałych kłopotów Watykanowi, gdy ogłosił światu, że ze zdrowiem jego brata jest źle. Miliony wiernych na całym świcie wyrażały swój niepokój w mediach społecznościowych. Każda kolejna informacja dotycząca stanu zdrowia Głowy Kościoła wywoływała ogromne emocje, wszyscy bowiem martwili się, że jest z nim naprawdę źle. Na szczęście, mimo problemów zdrowotnych, duchowny skończył już 91 lat i podobno stan jego zdrowia już się nie pogarsza, wszyscy zatem są dobrej myśli. Jednocześnie we wszystkich kryzysach towarzyszył mu jego brat, który służył mu zarówno dobrym słowem, jak i wsparciem duchowym. Bracia byli przy sobie w najtrudniejszych momentach, spekulacji na temat ich relacji jest niezliczenie wiele. Pojawiają się liczne sugestie, że Georg Ratzinger może wiedzieć o Kościele zdecydowanie więcej sekretów, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. 

Przedstawiamy jakie tajemnice skrywa starszy brat Benedykta XVI, oraz jak wyglądają ich relacje. 

Kliknij "Następna Strona". 

Następna strona