Benedykt XVI odniósł się do wielkiego proroctwa. Katolicy drżą o przyszłość

Benedykt XVI
YouTube / Cooperatores Veritatis
Wstecz

1 z 10

Dalej

Benedykt XVI znany jest z talentu, dzięki któremu udaje mu się przewidywać i odnosić do pewnych, niezwykle istotnych informacji i wydarzeń. W ostatnim czasie w mediach często wraca się do tekstu sprzed wielu dekad, w którym papież emeryt niesamowicie trafnie opisał przyszłość Kościoła katolickiego. Rzadko jednak mówi się, że kilka lat temu, podczas ważnej wizyty, papież odniósł się również do wielkiego i wyjątkowego słynnego proroctwa, za jakie z pewnością można uznać objawienia fatimskie. Przedstawiamy wizje papieża, przez które katolicy drżą o przyszłość. Są wyjątkowo niepokojące, a zdaniem wielu ludzi to one przedstawiają dokładne losy świata, których możemy się obawiać. 

Benedykt XVI jakiś czas temu odniósł się do tematu Fatimy, słynnych objawień oraz proroctw, które wielu ludzi na całym świecie uważa za wierne odwzorowanie przyszłości. Emerytowany papież cieszy się opinią wyjątkowo przenikliwego i przewidującego teologa, który potrafi bezbłędnie odczytywać symbole i znaki, na podstawie których ukształtować można obraz przyszłości ludzi. Obecnie media chętnie wracają do jego tekstu z końca lat 60., kiedy będąc jeszcze księdzem, w sposób niemal proroczy opisał kryzys Kościoła katolickiego na świecie. Już jako głowa Kościoła Benedykt XVI kategorycznie stwierdził, że rola Fatimy w dziejach chrześcijaństwa wcale nie dobiegła końca, a jego słowa odnośnie tego tematu wielu uważa za jedne z najważniejszych, dotyczących przyszłości zarówno Polski, jak i całego świata. .

- Łudzi się ten, kto sądzi, że prorocka misja Fatimy się zakończyła. Tutaj odżywa plan Boga, który zadaje ludzkości od zarania jej dziejów pytanie: "Gdzie jest brat twój, Abel?" - powiedział papież podczas uroczystej mszy w Fatimie w maju 2010 roku. Wywołał tym ogromne poruszenie wśród wiernych na całym świecie. 

Już ponad 100 lat minęło od słynnych na całym świecie objawień fatimskich, kiedy trojgu portugalskich dzieci wielokrotnie ukazała się Matka Boska, wyjawiając prawdę na temat przyszłości świata. Niespotykanym zjawiskom, które miały miejsce między majem a październikiem 1917 r. towarzyszyły tysiące obserwatorów. Masy wiernych mogły na własne oczy przekonać się o autentyczności cudów, które do tej pory wywołują u wielu gęsią skórkę. Równie poruszającym tematem jest także kwestia głośnych tajemnic fatimskich, które - podzielone na kilka części - przedstawiały kolejne, przełomowe wydarzenia z historii całego świata Kościoła, a nawet Polski. Mówi się, że wizje te odnosiły się bezpośrednio do końca pierwszej wojny światowej, komunizmu, zamachu na Jana Pawła II, a nawet czegoś dużo gorszego. Fakt, że dotyczą tak przełomowych, ale i strasznych wydarzeń sprawia, że wierni, ale nie tylko, zgłębiając ich tajemnice obawiają się przyszłości i z niepokojem patrzą na to, co obecnie dzieje się na świecie. 

Słowa, które wypowiedział Benedykt XVI, mogą budzić grozę, biorąc pod uwagę fakt, że w tajemnicach fatimskich pojawia się m.in. wizja straszliwego mordu na papieżu. Najstraszniejsza jest jednak wizja kolejnego konfliktu na skalę światową, który przyprawia o dreszcze i przeraża. Niedawno kresu dobiegła II wojna światowa, a wizja kolejnej spędza sen z powiek ludzi chcących jedynie cieszyć się bezpieczeństwem i spokojem. 

Razem z redakcją Pikio przedstawiamy niezwykłe historie przepowiedni fatimskich oraz sytuację, w której papież emeryt - Benedykt XVI odniósł się do jednej z najbardziej tajemniczych przepowiedni, nad którymi pochyla się od lat cały świat. 

Kliknij "Następna Strona".

Następna strona