Co stało się z Beatą Tyszkiewicz? Musiała pożegnać się z tym co kocha, smutne fakty

Beata Tyszkiewicz
Kadr z "Teraz albo nigdy!"
Reklama
Wstecz

1 z 10

Dalej

Beata Tyszkiewicz to doskonale wszystkim znana aktorka. Chociaż kobieta ma już 80 lat, to jeszcze do niedawna chętnie brała udział w licznych produkcjach filmowych i telewizyjnych. Jakiś czas temu zdecydowała się zejść ze sceny. Miała to być krótka przerwa, jednak trwa już długi okres i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Artystka musiała pożegnać się z tym, co sprawiało jej największą radość i co najbardziej kochała. To, co dzieje się z nią obecnie, może zszokować wszystkich fanów. To do niej niepodobne.

Beata Tyszkiewicz urodziła się 14 sierpnia 1938 roku w Warszawie. Pochodzi z arystokratycznej rodziny pieczętującej się herbem Leliwa II. Podczas II wojny światowej jej rodzina się rozpadła, a ojciec wyemigrował do Anglii. Ponownie spotkała się z nim dopiero, gdy była dorosła.

Po szkole podstawowej nie chciano przyjąć jej do gimnazjum ze względu na pochodzenie arystokratyczne. Została przyjęta dopiero po interwencji matki w Ministerstwie Kultury i Sztuki. Po przeprowadzce wraz z matką do Lasek pod Warszawą uczęszczała do Liceum im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie. Wtedy też rozpoczęła pracę nad swoim debiutanckim filmem, co źle wpłynęło na jej wyniki w nauce. Maturę zdała za drugim razem.

Beata Tyszkiewicz przez lata pracowała nad swoją opinią arystokratki i “damy polskiego kina”, którą jest bardzo często nazywana. Fani podkreślają, że uwielbiają jej kulturę i klasę, z której słynie. Aktorka nigdy nie kryła swojego uwielbiania do palenia papierosów, przeklinania i popijania drinków. Według niej kluczem do zapanowania nad mężczyzną jest wodzenie, kuszenie i niedawanie mu pewności. Beata Tyszkiewicz uważa, że właśnie tak powinna zachowywać się prawdziwa dama. Często zaznacza, że dama to kobieta, która sprzeciwia się stereotypowym, ułożonym i grzecznym pannom, i nie boi się wyrazić własnego zdania.

W swojej karierze doczekała się wielu kultowych ról w najbardziej znanych polskich produkcjach. Starsi widzowie na pewno pamiętają ją z ekranizacji "Lalki", występowała również w "Seksmisji", "Vabank II", "Ferdydurke", czy nowszych produkcjach, takich jak "Listy do M.". Miłośnicy kina pokochali aktorkę, która zawsze była bardzo szczera w swojej grze, dzięki czemu naturalnie wyglądała na ekranie.

Nie wszyscy wiedzą także o licznych miłościach Tyszkiewicz. Gwiazda polskiego kina jest byłą żoną Andrzeja Wajdy. Kiedyś razem tworzyli jedną z najgorętszych par związanych z polską kinematografią. Jej kolejnym mężem był Witold Orzechowski, inny polski reżyser, jednak i to uczucie po pewnym czasie wygasło, podobnie jak miłość do Jacka Padlewskiego. Aktorka doczekała się dwóch córek: Karoliny i Wiktorii, które dziś nie są związane ze światem filmu i nie cieszą się sławą.

W ostatnich latach aktorka rzadziej występowała w produkcjach filmowych, ale co tydzień mogliśmy oglądać ją w show "Taniec z Gwiazdami". Dzięki charakterystycznemu poczuciu humoru i ostrym, ale szczerym ocenom występów celebrytów Beata Tyszkiewicz wciąż cieszy się uwielbieniem Polaków. Niektórzy mówią, że znana aktorka jest ich ulubioną przedstawicielką dawnego pokolenia sław, bo pomimo upływu czasu wciąż potrafi utrzymać się wśród najbardziej znanych Polek.

Mogła cieszyć się sławą również poza granicami naszego kraju. Udało jej się wystąpić w kilku produkcjach niemieckich, holenderskich i węgierskich. W tych krajach jej występy również cieszyły się pozytywnymi ocenami, co wspaniale świadczy o renomie artystki.

W ubiegłym roku zdecydowała się na "małą przerwę", która niestety trwa do dziś. Fani niecierpliwie czekają, aż któregoś dnia ogłosi swój powrót. Jej odejście było związane z problemami zdrowotnymi, z którymi musiała się uporać. Wszyscy wiernie kibicują gwieździe w powrocie do zdrowia i liczą na to, że jeszcze będziemy mogli podziwiać ją na ekranie. Nie wiadomo, czy kiedykolwiek wróci do pracy, ale jedno jest pewne - zostawiła po sobie kawał historii, a jej nazwisko jeszcze przez długie lata będzie na językach.

Większość zastanawia się, co teraz dzieje się z aktorką, jak wygląda jej życie bez świateł reflektorów. Przedstawiamy, jak obecnie wygląda codzienność Tyszkiewicz. Wielu może zaskoczyć, jak zmieniło się jej życie.

Kliknij "Następna Strona".

Następna strona