Beata Tyszkiewicz doświadczyła piekła. Sekrety jej życia zaskakują

Legenda polskiego filmu
Youtube.com/Kętrzyńska Telewizja Kablowa
Wstecz

1 z 11

Dalej

Beata Tyszkiewicz jest uważana za ikonę polskiego kina. Okazuje się, że pochodzenie arystokratyczne nie ułatwiło jej życia. Wręcz przeciwnie, szybkie wejście w dorosłość było dla niej wyjątkowo ciężkie. Oto fakty z życia aktorki, które szokują.

Beata Tyszkiewicz, właśc. Beata Maria Tyszkiewicz-Kalenicka, urodziła się w Wilanowie 14 sierpnia 1938 roku. Jest córką Krzysztofa Tyszkiewicza i Barbary z Rechowiczów i pochodzi z rodziny arystokratycznej o herbie Leliwa. Szkołę podstawową ukończyła w Jeleniej Górze. Do liceum przeniosła się do Warszawy i wtedy też rozpoczęła swoją karierę aktorską. Szkołę średnią kończyła w Milanówku u Sióstr Szarych Urszulanek. Jednak maturę zdała u Sióstr Niepokalanek w Szymanowie.

Na studia wybrała się do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie w latach 1957-1958. W końcu w 1973 roku Ministerstwo Kultury i Sztuki mianowało Beatę Tyszkiewicz pełnoprawną aktorką z pominięciem egzaminów w tym zakresie. Jej talent i wkład w polską kinematografię był na tyle duży, że postanowiono zrobić wyjątek.

Tyszkiewicz uznaje się za jedną z najważniejszych postaci w polskim aktorstwie filmowym i telewizyjnym. Występowała w większości kultowych produkcji. Mogliśmy zobaczyć ją w roli Izabeli Łęckiej w filmie "Lalka" albo księżniczki w filmie "Popioły". Grała również Stefanię Olszańską w kultowym dramacie "Noce i Dnie" Jerzego Antczaka.

Beata Tyszkiewicz jest uważana przez wielu za damę. Sama twierdzi, że kobieta określana tym mianem ma prawo pić, palić i przeklinać. W jednym z wywiadów sama wspomniała, że nie raz miała schowaną piersiówkę, aby dodać sobie odwagi w niektórych sytuacjach, choć jej zdaniem alkohol kompletnie nie sprawdza się na planie filmowym. Wydawałoby się, że mogłaby nawoływać inne kobiety do zachowywania dobrych manier. Jednak aktorka jest zwolenniczką zdrowego rozsądku i równowagi w życiu. Podchodzi z dużym dystansem do wielu kwestii, zwłaszcza do tych, które dotyczą jej osoby.

Życie prywatne miała od zawsze nieco skomplikowane. Była trzykrotnie zamężna, a jej pierwszym mężem był Andrzej Wajda. To z nim ma swoją pierwszą córkę, Karolinę. Drugim wybrankiem był Witold Orzechowski, a ostatnim Jacek Padlewski. Z ostatnim mężem również ma córkę, Wiktorię Padlewską.

Choć aktorka wywodzi się z arystokracji, co bywało czasem jej przekleństwem. Nie zawsze jej życie było usłane różami. Zarówno droga do kariery, jak i wejście w dorosłe życie sporo kosztowały ją wiele cierpień. Boryka się też ze wspomnieniami z dzieciństwa, które już na zawsze pozostaną w jej pamięci. Oto kilka faktów z życia aktorki, o których nie mówi się głośno.
(Przewiń stronę w górę i kliknij "NASTĘPNY".)

Następna strona