11 wybitnych aktorek, które zniknęły z ekranu. Dlaczego odeszły?

Beata Tyszkiewicz
Kadr z filmu "Album polski"
Reklama
Wstecz

1 z 13

Dalej

Beata Tyszkiewicz w filmie zadebiutowała jeszcze jako uczennica, w następnych dekadach zagrała w niemalże stu filmach. Później zniknęła z kinowego ekranu i mogliśmy ją oglądać jedynie jako jurorkę rozrywkowych programów telewizyjnych. Wielu ludzi marzy o sławie i pieniądzach. Niektórzy, jednak gdy osiągają to wszystko, nagle rezygnują. Przyczyn może być wiele. Obdarcie z prywatności i ciągłe bycie na językach wymaga grubej skóry. Zdarza się, że wybitnie utalentowane aktorki również wycofują się z show-biznesu i wybierają inną drogę. Przestawiamy 11 Polek, które niespodziewanie zniknęły z ekranu.

Beata Tyszkiewicz w latach 1967–1969 była żoną Andrzeja Wajdy, znanego reżysera, z którym aktorka ma córkę, Karolinę. Kobieta miała okazję zagrać w kilku produkcjach męża, takich jak "Popioły" czy "Wszystko na sprzedaż". W swojej karierze została odznaczona wieloma medalami. Była rozpoznawalna w całym kraju i zaskarbiła sobie dużą sympatię widzów.

Otrzymała uprawnienia aktorskie z Ministerstwa Kultury i Sztuki, bez egzaminu, w 1973 roku. Ostatni film, w którym wystąpiła Beata Tyszkiewicz to "Studniówk@" z 2018 roku, w którym wcieliła się w rolę cioci Basi.

Niektóre aktorki decydują się na przerwanie kariery w trakcje jej punktu kulminacyjnego. Sława, pieniądze, tłumy fanów - mogłoby się wydawać, że to życie, o którym większość marzy. Okazuje się jednak, że niekoniecznie. Sława bywa męcząca i nie zawsze wszyscy mają na nią parcie, więc po prostu decydują się na powrót do swojej strefy komfortu.

Praca na planie często po kilkanaście godzin w ciągu doby oraz 2-3 godziny snu sprawiają, że po jednym zrealizowanym projekcie może się człowiekowi odechcieć wszystkiego. Nic więc dziwnego, że aktorzy po swoim debiucie zakończonym sukcesem postanawiają zakończyć karierę, chociaż nikt nie potrafi zrozumieć dlaczego.

Życie w środowisku filmowym zdecydowanie nie jest dla każdego. Bycie osobą rozpoznawalną niesie za sobą wiele konsekwencji. Trzeba liczyć się z tym, że będąc aktorem jest się ciągle narażanym na liczne opinie i niekoniecznie miłe komentarze. Ludzie i media stają się wtedy bezwzględni, a im większa sława, tym więcej o danej osobie się mówi. Z czasem wszyscy zaczynają wchodzić z butami w życie celebrytów, zwłaszcza teraz, kiedy postęp technologii umożliwia nam znalezienie informacji o kimś w ciągu kilku sekund.

Od aktora na planie wiele się wymaga, a role do odegrania są różne. Jako osoba wcielająca się w różne postaci trzeba być elastycznym i liczyć się z tym, że reżyser będzie od nas wymagał chociażby rozebrania się do jednej ze scen, a nie każdy jest w stanie to zrobić.

Często bywa tak, że osoba, która wcieli się w rolę jakiejś postaci i ta rola odniesie ogromny sukces, zostanie do niej przypięta łatka tej jednej postaci i ciężko będzie komukolwiek wyobrazić ją sobie w innej roli. Zatem można odnieść wielki sukces jedną rolą, ale niestety jednorazowo. Tak jest w przypadku aktorów serialowych, którzy przez lata wcielają się w konkretną postać i chociaż aktor cieszy się dużą popularnością i wszyscy oglądają dany serial, to często nie wymawia się nawet nazwiska aktora, tylko mówi się o nim pod nazwiskiem bohatera, w którego się wcielił. Producenci wtedy nie chcą angażować takich artystów do swoich produkcji, ponieważ ta osoba jest kojarzona już z jakąś postacią i nie da się tego obejść w żaden sposób.

Wielu aktorów po odniesieniu sukcesu odchodzi od tego filmowego świata, z przeróżnych względów. Chociażby z takich, że praca na planie wiążę się z rzadkim bywaniem w domu, więc ciężko tutaj o założenie rodziny, lub pielęgnowanie istniejących już więzi. Coś za coś, niestety nie można mieć wszystkiego.

Przez te wszystkie lata musieliśmy się pożegnać z wieloma świetnymi aktorkami, które oczarowały nas swoją grą aktorską. Część z nich odeszła nie podając przyczyn rezygnacji, część zdecydowała się jednak poinformować swoich fanów o powodzie swojej decyzji.

Przedstawiamy 11 wybitnych aktorek, które zniknęły z ekranu, a większość z Was na pewno świetnie je kojarzy z największych produkcji filmowych.

Kliknij "Następna Strona".

Następna strona

Komentarze 0

Ocena artykułu