Wiemy gdzie mieszka Beata Tyszkiewicz. Szóste zdjęcie wbije was w fotele

Beata Tyszkiewicz
YouTube / IplaTV
Wstecz

1 z 11

Dalej

Beata Tyszkiewicz jest polską aktorką telewizyjną i filmową, która słynie ze swojego niebagatelnego podejścia do życia i zamiłowania do luksusu. Jest prawdziwą damą i osobą, która nie zadowala się bylejakością. Gwiazda jest już w podeszłym wieku i na stare lata znalazła przystań w niezwykłym miejscu. Przedstawiamy zapierające dech w piersiach doniesienia o miejscu zamieszkania aktorki.

Beata Tyszkiewicz przez lata wyrabiała sobie opinię arystokratki i “damy polskiego kina”, którą jest często nazywana. Aktorka uwielbia palić, przeklinać i popijać drinki. Według niej kluczem do zapanowania nad mężczyzną, jest wodzenie, kuszenie i niedawanie mu pewności. Beata Tyszkiewicz uważa, że właśnie tak zachowuje się prawdziwa dama. Często podkreśla, że dama to kobieta, która sprzeciwia się stereotypowym, ułożonym i grzecznym pannom, i nie boi się wyrazić własnego zdania.

Beata Tyszkiewicz nie tylko zachowuje się jak szlachcianka, ale jej drzewo genealogiczne na to wskazuje. Urodziła się w rodzinie arystokratycznej z herbem Leliwa II. Ze względu na swoje pochodzenie miała problemy z dostaniem się do gimnazjum. Nazwisko i korzenie zobowiązują ją w pewien sposób do charakterystycznego zachowania i nic dziwnego, że aktorka nie wstydzi się kontrowersji na swój temat, jest to dla niej zupełnie naturalne.

Legenda polskiego kina i teatru rozpoczęła swoją karierę jeszcze w latach 50., gdy debiutowała w ekranizacji "Zemsty" w reżyserii Antoniego Bohdziewicza. Wcieliła się wówczas w postać Klary. Wówczas była jedynie uczennicą, lecz świat kina pochłonął ją do tego stopnia, że postanowiła związać całe swoje życie z grą. Nie kryła, że przebywanie na planie sprawia jej ogromną przyjemność.

Tyszkiewicz doczekała się wielu kultowych ról w najbardziej znanych polskich produkcjach. Starsi widzowie pamiętają ją z ekranizacji "Lalki", występowała również w "Seksmisji", "Vabank II", "Ferdydyrke", czy nowszych produkcjach, między innymi w "Listach do M.". Miłośnicy kina pokochali aktorkę, która zawsze była bardzo szczera w swojej grze, można było poczuć pełne poświęcenie każdej roli.

Nie wszyscy wiedzą także o licznych miłościach Tyszkiewicz. Gwiazda polskiego kina jest byłą żoną Andrzeja Wajdy. Niegdyś razem tworzyli jedną z najgorętszych par związanych z polską kinematografią. Kolejnym jej mężem był Witold Orzechowski, inny polski reżyser, jednak i to uczucie po pewnym czasie wygasło, podobnie jak miłość do Jacka Padlewskiego. Aktorka dorobiła się dwóch córek: Karoliny i Wiktorii, które dziś nie są związane ze światem filmu i nie cieszą się sławą. 

Aktorka dorobiła się sporej sławy również poza granicami naszego kraju. Udało jej się wystąpić w kilku produkcjach niemieckich, holenderskich i węgierskich. W tych krajach jej występy również cieszyły się pozytywnymi ocenami, co wspaniale świadczy o renomie artystki, która była doskonale oceniana nie tylko w swojej ojczyźnie, ale również poza jej granicami.

W ostatnich latach Beata Tyszkiewicz znacznie rzadziej występowała w filmach i serialach, lecz wciąż mieliśmy okazję oglądać ją w telewizji. Wszystko dzięki show "Taniec z gwiazdami", które przez lata było transmitowane przez TVN, by potem trafić do Polsatu. Aktorka występowała w każdej z telewizji przez wiele lat, dopóki ostatecznie nie uniemożliwiła jej tego choroba.

To właśnie dzięki charakterystycznemu poczuciu humoru i ostrym, ale szczerym ocenom występów celebrytów Tyszkiewicz wciąż cieszy się dziś doskonałą opinią wśród Polaków. Niektórzy mówią, że znana aktorka jest ich ulubioną przedstawicielką dawnego pokolenia sław, bo pomimo upływu czasu wciąż potrafi utrzymać się wśród najbardziej znanych Polek.

Beata Tyszkiewicz ma już 80 lat. Nie ogłosiła jednak przejścia na emeryturę, wręcz przeciwnie, chciałaby nadal pracować w telewizji i filmie, ale ze względu na stan zdrowia jest to dla niej bardzo trudne. Przeżyła rozległy zawał serca i nie może się zbytnio przemęczać. Aktorka obecnie przebywa w swoim mieszkaniu, gdzie stara się zbierać siły i wracać do pełni sprawności, ale do jej majątku należy pewna imponująca posiadłość o ciekawej historii. Wspólnie z redakcją Pikio.pl przygotowaliśmy zbiór informacji na temat majątku Beaty Tyszkiewicz.

Kliknij "Następna strona".

Następna strona