Beata Tyszkiewicz doświadczyła piekła. Sekrety jej życia zaskakują

Beata Tyszkiewicz
Kadr z filmu "Teraz albo nigdy!"
Reklama
Wstecz

1 z 11

Dalej

Beata Tyszkiewicz jest uważana za ikonę polskiego kina. Okazuje się, że pochodzenie arystokratyczne wcale nie ułatwiło jej życia. Wręcz przeciwnie, szybkie wejście w dorosłość było dla niej wyjątkowo ciężkie, a życie nie zawsze było usłane płatkami róż. Oto prywatne fakty o aktorce - czytając niektóre z nich, będziecie wstrząśnięci.

Beata Tyszkiewicz, a właściwie Beata Maria Tyszkiewicz-Kalenicka, urodziła się w Wilanowie 14 sierpnia 1938 roku. Jest córką Krzysztofa Tyszkiewicza i Barbary z Rechowiczów i pochodzi z rodziny arystokratycznej o herbie Leliwa. Szkołę podstawową ukończyła w Jeleniej Górze. Do liceum przeniosła się do Warszawy i wtedy też rozpoczęła swoją karierę aktorską. Szkołę średnią kończyła w Milanówku u Sióstr Szarych Urszulanek. Jednak maturę zdała u Sióstr Niepokalanek w Szymanowie.

Na studia wybrała się do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie w latach 1957-1958. W końcu w 1973 roku Ministerstwo Kultury i Sztuki mianowało Tyszkiewicz pełnoprawną aktorką z pominięciem egzaminów w tym zakresie. Jej talent i wkład w polską kinematografię był na tyle duży, że postanowiono zrobić wyjątek.

Beata Tyszkiewicz uznaje się za jedną z najważniejszych postaci w polskim aktorstwie filmowym i telewizyjnym. Występowała w większości kultowych produkcji. Mogliśmy zobaczyć ją w roli Izabeli Łęckiej w filmie "Lalka" albo księżniczki w filmie "Popioły". Grała również Stefanię Olszańską w kultowym dramacie "Noce i Dnie" Jerzego Antczaka.

Beata Tyszkiewicz jest uważana przez wielu za damę. Sama twierdzi, że kobieta określana tym mianem ma prawo pić, palić i przeklinać. W jednym z wywiadów sama wspomniała, że nie raz miała schowaną piersiówkę, aby dodać sobie odwagi w niektórych sytuacjach, choć jej zdaniem alkohol kompletnie nie sprawdza się na planie filmowym. Wydawałoby się, że mogłaby nawoływać inne kobiety do zachowywania dobrych manier. Jednak aktorka jest zwolenniczką zdrowego rozsądku i równowagi w życiu. Twierdzi, że prawdziwa dama powinna mieć własne zdanie i umieć je obronić. Podchodzi z dużym dystansem do wielu kwestii, zwłaszcza do tych, które dotyczą jej osoby.

Życie prywatne miała od zawsze nieco skomplikowane. Była trzykrotnie zamężna, a jej pierwszym mężem był słynny polski reżyser Andrzej Wajda. To z nim ma swoją pierwszą córkę, Karolinę, która aktualnie bardzo jej pomaga. Drugim wybrankiem był Witold Orzechowski, a ostatnim Jacek Padlewski. Z ostatnim mężem również ma córkę, Wiktorię.

Nie tylko w sferze miłosnej były wzloty i upadki, bo w codziennym życiu również. Aktorka dorastała w ciężkich dla naszego kraju czasach. Musiała zmierzyć się z całym okrucieństwem i jako dziecko patrzeć na wszechobecne zło. Rodziców również nie wspomina najlepiej. Okazuje się, że szkoła również była ciężkim etapem w jej życiu.

Przez ostatnie lata zasiadała w jury "Tańca z Gwiazdami", jednak ze względu na coraz gorsze samopoczucie postanowiła zrezygnować z udziału w tej produkcji i odpocząć. Wiadomo, że od tamtej pory zaszyła się w swoim mieszkaniu i przez brak poprawy zdrowia nie zamierza na razie wracać na scenę.

Była aktywna zawodowo przez wiele lat i przez cały ten czas mogła cieszyć się ogromną popularnością. Fani do dziś wspominają ciepło lata jej świetności i przeżywają fakt, że nie jest już w pełni sił, by wrócić na ekran. Najwierniejsi nawet zdecydowali się na śpiewanie serenad pod oknem mieszkania, w którym przebywa. Podobno była zachwycona.

W naszych telewizorach dzięki swojej wspaniałej grze aktorskiej zawsze wyglądała naturalnie i chyba za to najbardziej pokochali ją fani. Zarówno w życiu, jak i na ekranie zawsze była naturalna, co wzbudzało sympatię.

Aktorka wywodzi się z arystokracji, co często bywało jej przekleństwem. Zarówno droga do kariery, jak i wejście w dorosłe życie kosztowały ją wiele cierpień. Boryka się też ze wspomnieniami z dzieciństwa, które już na zawsze pozostaną w jej pamięci. Przedstawiamy kilka wstrząsających faktów z życia aktorki, o których nie mówi się głośno.

Kliknij "Następna Strona", aby poznać zaskakujące fakty

Następna strona