Barbara Kurdej-Szatan walczy z groźną chorobą. Oto jak jej zapobiegać

Autor Weronika Szatkowska - 28 Lutego 2019

Barbara Kurdej-Szatan od sześciu lat boryka się z groźną chorobą, która może spowodować spustoszenie w organizmie. Oto kilka rad, jak jej zapobiegać.

Barbara Kurdej-Szatan kilka lat temu ciężko zachorowała. Nie miała świadomości, co ją spotkało. Początkowo miała tylko drobne problemy, które z czasem narastały. Zaczęło się od bólu ręki, a później doszły silne bóle mięśni, obrzęki kończyn i wysypki skórne.

- Byłam w szpitalu, gdzie lekarz nie skojarzył moich objawów. Bo to nie było tak, że ja zobaczyłam kleszcza wystającego i go olałam. Miałam małą kropkę i nie wiedziałam jeszcze wtedy, że kleszcz może mieć postać nimfy, która też się wbija w skórę - opowiadała aktorka w jednym z wywiadów dla WP.

Lekarz aktorki nie zdiagnozował jej, przez co nie mógł jej skierować na dalsze leczenie. Nie zlecił jej też żadnych badań, a choroba się rozwijała. W końcu Kurdej-Szatan dowiedziała się, że cierpi na boreliozę i rozpoczęła ciężką antybiotykoterapię trwającą kilka miesięcy. Okazało się też, że niestety leczenie ma wiele skutków ubocznych.

- Jeżeli chodzi o dietę, musiałam definitywnie odstawić cukier, białą mąkę i nabiał krowi, ponieważ chodziło nie tylko o to, żeby pozbyć się bakterii, lecz także, żeby odgrzybić organizm, ponieważ swego czasu zażywałam dużo antybiotyków - zwierzyła się aktorka w wywiadzie dla "Vivy".

Od jakiegoś czasu Barbara Kurdej-Szatan zaufała medycynie naturalnej i podjęła się leczenia prądami i ziołami. Jak donoszą media, dzięki temu miała 2-letnią remisję choroby. Jednak jej ostatnie wyniki nie są zadowalające.

Czym jest borelioza, na którą choruje Barbara Kurdej-Szatan? To stan potencjalnie zagrażający życiu. Choroba jest przenoszona przez kleszcze. Pasożyt zaraża osobę bakterią Borrelia burgdorferi (B. burgdorferi). Na początku u chorego może pojawić się wysypka, która może zniknąć bez wdrożenia jakiegokolwiek leczenia. Inne objawy mogą pojawić się w ciągu kilku dni do kilku miesięcy po ukąszeniu. Są to m.in. problemy ze stawami, sercem i układem nerwowym, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych lub zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego, prowadzące do bólów głowy i sztywnej szyi, gorączka, dreszcze, obrzęk węzłów chłonnych i zmęczenie. Czy można jakoś temu zaradzić? Owszem., wraz z redakcją Pikio przedstawiamy skuteczne metody zapobiegawcze.

Kliknij "Następna strona".

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News