Barbara Kurdej-Szatan przeszła osobisty dramat. Jej choroba może dotknąć każdego

barbara kurdej-szatan
Youtube.com/Dominik Teusz
Reklama
Wstecz

1 z 13

Dalej

Barbara Kurdej-Szatan to polska aktorka, piosenkarka i prezenterka telewizyjna. W mediach zaczęła się częściej pojawiać po świetnym występie w programie "X-Factor", nadawanym na antenie TVN. Celebrytka zmaga się z pewną chorobą, której powikłania mogły być śmiertelne. Oto przez jaki koszmar przechodzi Barbara Kurdej-Szatan.

Barbara Kurdej-Szatan występuje od 2005 roku. Największą rozpoznawalność osiągnęła po programie "X-Factor" emitowanego na antenie TVN, gdzie występowała wraz z zespołem Soul City. Dostrzeżono w niej charyzmę i talent, co poskutkowało, że zaczęła się pojawiać w znanych reklamach jednej z sieci komórkowych. W 2014 roku zagrała pierwszą poważną rolę w filmie "Dzień dobry, kocham Cię!" oraz nagrała utwór promujący produkcję wraz z Liberem.

Celerytka prowadzi też kilka programów telewizyjnych. Najbardziej popularnymi są "The Voice of Poland" oraz nowy program stacji TVP2 "Dance, dance, dance". Na co dzień zajmuje się pracą przy "M jak Miłość", gdzie gra jedną z postaci. Odgrywa rolę głównej bohaterki w serialu "W rytmie serca" nadawanego od 2017 roku na antenie Polsatu.

Barbara Kurdej-Szatan zaskarbiła sobie sympatię widzów miłą aparycją i śliczną urodą. W wywiadach jest skromna, kulturalna i otwarta na wszelkie tematy. Jedną z trudnych kwestii, którą poruszono jakiś czas temu, było jej zdrowie. Choć aktywnie spędza wolny czas i zdrowo się odżywia, nie udało jej się uciec od jednej z ciężkich chorób. Mowa o boreliozie, chorobie zakaźnej przenoszonej przez kleszcze.

Borelioza często atakuje kompletnie niespodziewanie. Zachorować można w najbardziej błahy sposób. Wystarczy przejść się chwilę po leśnym terenie w ciepły dzień. Jest to ogromna szansa dla nimf kleszczy, które w okolicach 1 maja i 30 listopada, żerują we wszelakich dzikich i zielonych rejonach Polski. Bakterie boreliozy dostają się do krwiobiegu przez ugryzienie kleszcza, podczas gdy jego ślina zawiera związki zakłócające odporność organizmu. W ciągu kilku tygodni bakterie przedostają się do najważniejszych ośrodków człowieka, stawów, serca i mózgu. Nieleczona prowadzi do śmierci. Barbara Kurdej-Szatan walczy z boreliozą już od 5 lat. Przedstawiamy historię jej choroby.

Kliknij "Następna strona".

Następna strona