Zalej skórki od bananów wodą i poczekaj 5 dni. Efekt przejdzie najśmielsze marzenia, proste i skuteczne

Banany, wykorzystanie skórki
unsplash/Elena Koycheva
Reklama
Wstecz

1 z 9

Dalej

Wykorzystywanie skórek

Banany to nie tylko smaczny i pełen wartości odżywczych owoc. Zapewne większość z Was, po jego zjedzeniu wyrzucało skórkę do kosza. Tymczasem, jest to najczęściej praktykowany błąd -nawet nie zdajemy sobie sprawy, że można wykorzystać ją do niebywałych celów.

Banany to znakomite źródło potasu, magnezu, fosforu czy wapnia. Są pożywne, dlatego zjedzenie choćby jednego potrafi napełnić brzuch na kilka godzin, a co więcej, mocno dojrzałe banany są pełne cukru, dlatego gdy przychodzi ochota na coś słodkiego lepiej jest sięgnąć po jednego banana, aniżeli batoniki czy tabliczkę czekolady.

Ponadto, sporą rolę w życiu może odgrywać nie tylko sam środek banana, ale i jego skórka, a wykorzystać można ją na przykład jako naturalną odżywkę do kwiatów. Brzmi absurdalnie? Spokojnie, wystarczy minimalny wkład Twojego wysiłku i odrobina cierpliwości, a efekt po zastosowaniu takiej odżywki przerośnie Twoje najśmielsze oczekiwania. 

By wykonać taką miksturę, włóż do miseczki lub innego naczynia kilka skórek po bananach, zalej wodą i odstaw na 5-7 dni. Po tym czasie wykorzystaj skórki jak ściereczkę - pocierając rośliny ich białą stroną. Dzięki temu Twoje kwiaty nabiorą blasku i nieco się odżywią. To jednak niejedyne zastosowanie skórek, a jeśli chcesz poznać ich więcej, koniecznie zajrzyj dalej. 

Kliknij "Następna strona", by dowiedzieć się, do czego jeszcze możesz wykorzystać skórki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolor moczu może zdradzać niebezpieczne choroby. Objawy są niemal niezauważalne
  2. Nastolatek przekonywał lekarzy, że znosi jaja. Nie wierzyli, ale po chwili opadły im szczęki
  3. Prawda o zachowaniu psów jest inna niż myślisz. 10 sygnałów, które zdradzą, co chce ci powiedzieć twój czworonóg 

Następna strona