Porażające fakty wyszły na jaw. Anna Jantar nie musiała zginąć?

Anna Jantar nie musiała zginąć
youtube/ Kathy Lloyd
Wstecz

1 z 8

Dalej

Anna Jantar mogła być dziś wśród nas

Anna Jantar do dziś uchodzi za wielką gwiazdę polskiej estrady, której utwory regularnie rozbrzmiewają w głośnikach. Charyzma, talent i niesamowita osobowość pozwoliły jej w latach świetności zjednać rzeszę prawdziwych fanów, którzy wciąż opłakują jej tragiczny los. Koszmarna katastrofa z udziałem artystki wstrząsnęła Polakami, a jak okazuje się teraz, wokalistka mogła żyć wśród nas do dziś. 

Anna Jantar zginęła w potwornych okolicznościach, które mimo upływu lat nadal budzą wiele emocji. Przypomnijmy, że tragedia rozegrała się 14 marca 1980 roku, tuż przed warszawskim Okęciem. To właśnie tam rozbił się samolot "Kopernik", podróżujący z Nowego Jorku do Polski, na pokładzie którego znajdowała się między innymi polska wokalistka oraz amatorska bokserska reprezentacja USA. 

Tuż przed podjęciem próby lądowania pojawiły się problemy techniczne, które tragicznie zaważyły o losie pasażerów. Piloci okazali się bezsilni, a jednemu z nich, 46-letniemu kapitanowi Pawłowi Lipowczanowi, w fazie spadania udało się jedynie ominąć zakład poprawczy dla nieletnich. Finalnie maszyna ścięła prawym skrzydłem pobliskie drzewo i rozbiła się na terenie dawnego fortu wojskowego nieopodal al. Krakowskiej. 

Wśród olbrzymiej ilości rozrzuconych części samolotu, przybyli na miejsce ratownicy i świadkowie zdarzenia, przez wiele godzin odnajdywali ciała pasażerów. Zbiorowy grób ofiar wypadku znajduje się na stołecznym Cmentarzu Komunalnym Północnym na Wólce Węglowej, a mogiła załogi znajduje się na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Śledztwo w sprawie katastrofy trwało wiele lat i choć początkowo jako przyczynę tragedii podawało coś zupełnie innego, z czasem ujawniono prawdziwe, jeszcze bardziej szokujące czynniki. Na ich podstawie okazuje się, że Anna Jantar wcale nie musiała zginąć, a dziś mogła wciąż zachwycać fanów swoim anielskim głosem. Jeśli chcesz poznać wstrząsającą prawdę o wypadku zajrzyj dalej. 

Kliknij "Następna strona", by poznać nieznane dotąd fakty z katastrofy lotniczej. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Najgorsze 3 cechy każdego znaku zodiaku. Wielu osobom może być przykro, obnażono najgorsze wady
  2. Gdzie mieszka Michał Szpak? Zdjęcia, które trafiły do sieci, są powalające
  3. Paździochowa z "Kiepskich" w realnym życiu zmaga się z uzależnieniem. Nieznane fakty
Następna strona