Sławy, które które odebrały sobie życie. Czemu to zrobili?

Andrzej Lepper
YouTube / ZiebekInternational
Wstecz

1 z 11

Dalej

Andrzej Lepper w 2011 roku popełnił samobójstwo. Polityk był osobą, która bardzo troszczy się o swoją rodzinę i nic nie wskazywałoby na to, że narazi ich na taką tragedię. Jego odejście dla wszystkich było ogromnym szokiem, co przełożyło się na to, że przez bardzo długi czas spekulowano nad tym, czy do jego śmierci nie przyczyniły się osoby trzecie. Przedstawiamy nazwiska polityków i gwiazd, które odebrały sobie życie. Przyczyny większości przypadków są do siebie bardzo zbliżone.

Wielu ludzi, którzy przeżywają próbę samobójczą, po jakimś czasie ją ponawia. Nie należy bagatelizować sygnałów, które nam mogą wydawać się przesadą i dramatyzowaniem. W większości przypadków osoby, które popełniły samobójstwo, już wcześniej alarmowały o tym swoich bliskich.

Obsesyjne myśli, narzekania, że życie jest bez sensu, rozpacz, niezdolność do zmiany, brak energii do podstawowych zadań, spędzanie zbyt wiele czasu w łóżku, trudności w podejmowaniu decyzji, które poprzednio były podejmowane regularnie oraz utrata zainteresowania zajęciami, które dawniej sprawiały przyjemność - to tylko jedne z wielu znaków ostrzegawczych.

Samobójstwo bardzo często jest powikłaniem nieleczonej depresji. Z badań wynika, że większość osób z depresją, które próbowały popełnić lub popełniły samobójstwo, nie było leczonych farmakologicznie i nie korzystało z pomocy psychologicznej. Pójście do psychologa, czy szukanie jakiejkolwiek pomocy nie jest wstydem, a oznaką siły, którą w sobie mamy decydując się na walkę. Nie należy się z tym kryć, a raczej otwarcie korzystać z oferowanej nam pomocy.

Wiele znanych osób popełniło samobójstwo, a przyczyny ich decyzji były różne. Niektórzy będąc u szczytu kariery decydowali się na taki krok, co było dla wszystkich wielkim zaskoczeniem. Jak gwiazda, która ma niezliczoną ilość pieniędzy, robi ogromną karierę i jest uwielbiana przez miliony ludzi na cały świecie, może zrobić zamach na własne życie? Psychika ludzka to bardzo skomplikowany mechanizm, który od wieków stanowi obiekt badań wielu naukowców.

Przedstawiamy nazwiska sław, które skończyły ze swoim życiem. Niektóre przyczyny ich decyzji są naprawdę szokujące.

Kliknij "Następna Strona".

Następna strona