Andrzej Duda pójdzie z narodowcami? Najśmieszniejsze memy przed Marszem Niepodległości

Andrzej Duda
Facebook.com/@AnonimowyInternauta
Wstecz

1 z 14

Dalej

Marsz Niepodległości został zakazany przez Hannę Gronkiewicz-Waltz. W odpowiedzi Andrzej Duda w porozumieniu z premierem Morawieckim ogłosił organizację wspólnego marszu patriotycznego z udziałem władz państwowych. Przepychanki polityczne najlepiej podsumowały prześmiewcze memy internautów. Oto najlepsze z nich.

Środa 7 listopada była dniem, który na długo pozostanie zapamiętany przez Polaków. Prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, podjęła decyzję o zakazie Marszu Narodowców. Uważa, że stulecie niepodległości nie powinno wyglądać w ten sposób. Co więcej, po zamieszczeniu skanu dokumentów o odwołaniu marszu na swoim Twitterze napisała: „Po pierwsze: bezpieczeństwo. Przy obecnych kłopotach policji trudno wierzyć, że uda się je zapewnić 11 listopada. Po drugie: historia. Polska i Warszawa dość już wycierpiały przez agresywny nacjonalizm. Nie tak powinno wyglądać stulecie niepodległości. Stąd decyzja o zakazie”.

Wielu ludzi uważa, że troska Gronkiewicz-Waltz o bezpieczeństwo na Marszu Niepodległości stanowi jedynie pretekst do jego zakazania. Jej zdaniem policja i służby mundurowe miałyby problem, aby należycie sprawować swoją funkcję, a uczestnicy marszu nie byliby chronieni tak, jak powinni. Rzecznik policji Mariusz Ciarka zaprzeczył obawom prezydent Warszawy.

O godzinie 18:00 rzecznik Prezydenta Rzeczpospolitej, Błażej Spychalski, poinformował obywateli o nowo podjętej decyzji. Andrzej Duda po konsultacji z premierem Morawieckim postanowił, że zostanie zorganizowany wspólny biało-czerwony marsz i będzie on mieć charakter uroczystości państwowych. Wszystkie inne zgromadzenia i marsze, które miałyby przechodzić tą samą trasą, będą zakazane i nielegalne.

Zaistniała sytuacja wywołała oburzenie wśród internautów, którzy skomentowali całą sprawę za pomocą memów tematycznych. Razem z redakcją Pikio wybraliśmy najlepsze z nich.

Następna strona