Andrzej Duda nie ma już przed nimi tajemnic! Eksperci rozgryźli każdy jego gest

Autor Weronika Szatkowska - 8 Stycznia 2019

Andrzej Duda jako głowa państwa musi brać odpowiedzialność nie tylko za swoje słowa, ale również za mowę ciała i adekwatność zachowania do sytuacji. Wielokrotnie szokował Polaków nie tylko tym, co mówił, ale również tzw. mową ciała. Eksperci wzięli pod lupę jego gesty i mimikę. Wydane opinie są zatrważające.

Andrzej Duda jako jeden z czołowych polityków często podejmuje decyzje, które nie zawsze zadowalają obywateli. Zdarza się, że miewa wpadki nie tylko słowne, ale również te związane z gestykulacją podczas wygłaszania przemów. Niestety ostatni rok prezydentury Dudy nie należał do najłatwiejszych. Za nim afery związane z rządami Prawa i Sprawiedliwości, polskim sądownictwem i Unią Europejską. Nie da się ukryć, że Andrzej Duda to postać budząca wiele kontrowersji i emocji opinii publicznej. Prezydent często jest atakowany przez opozycję, ale także przez polityków związanych z prawicą. Ponadto musi być uważny. Jego poczynania są bacznie obserwowane przez Polaków, którzy nie szczędzą mu krytyki i przykrych słów.

Duda ma wiele powinności związanych ze sprawowaniem swojego stanowiska. Do jego obowiązków należy m.in. obecność na wielu uroczystościach rangi państwowej. Choć od samego początku swojej prezydentury próbuje prezentować się jako polityk niezależny, wielu uważa, że znajduje się pod zbyt dużym wpływem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i innych osób decyzyjnych. Andrzej Duda nie ukrywa, że często rozmawia z prezesem o swoich decyzjach lub pyta go o zdanie. Nie widzi jednak w tym nic złego i chętnie dzieli się tym z mediami. Jakiś czas temu z dużym entuzjazmem opowiadał o pozytywnym stosunku Kaczyńskiego do jego reelekcji.

Choć Andrzej Duda wkłada wiele starań w swoje przemowy, jego postawa może budzić niepokój. Nie chodzi tu o nonszalancję czy zły stosunek, a niespójność mowy ciała do tonu wypowiedzi. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy opinie ekspertów, którzy postanowili przyjrzeć się tej kwestii.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News