Andrzej Duda i Schwarzenegger zawojowali Internet wspólnym zdjęciem [MEMY]

Autor Weronika Szatkowska - 5 Grudnia 2018

W tym roku w grudniu szczyt klimatyczny po raz pierwszy odbywa się w Katowicach z delegacjami z prawie 200 państw i obserwuje go cały świat. Andrzej Duda zaskoczył wszystkich swoją wypowiedzią. Wystrój stoisk COP24 i przywitanie przez orkiestrę górniczą też nie przeszło bez echa. Do rangi szczególnego symbolu urosło jednak zdjęcie prezydenta z Arnoldem Schwarzennegerem. Oto, jak widzą to internauci. Zobacz najlepsze memy.

COP24 to szczyt klimatyczny ONZ, czyli tzw. COP (Conference of the Parties). Podczas tych globalnych konferencji negocjuje się i przedyskutowuje różnorodne działania w zakresie polityki klimatycznej. Polska miała już okazję być gospodarzem tego wydarzenia i to dwukrotnie - w 2008 i 2013 roku.

Obserwatorzy życia politycznego i COP24 nie byli w stanie nie zauważyć wypowiedzi Andrzeja Dudy, który wywołał oburzenie opinii publicznej swoją wypowiedzią:

-Węgiel jest strategicznym surowcem naszego kraju, mamy zapasy na 200 lat i trudno, żebyśmy z niego całkowicie zrezygnowali - oświadczył prezydent.

Były minister środowiska, prof. Andrzej Kraszewski, ocenił w TOK FM, że gdyby policzyć węgiel, który opłaca się wydobywać i będzie efektywnie wykorzystany, to w gruncie rzeczy zapasy zapewnią go na 35-40 lat. Co więcej, obok słów prezydenta Andrzeja Dudy nie przeszła obojętnie organizacja Greenpeace Polska reprezentująca ekologów. Według nich, aby zapobiec katastrofie ekologicznej musimy zaprzestać spalać węgiel w ciągu najbliższych 12 lat.

-Takimi słowami prezydent naraża na szwank powodzenie negocjacji klimatycznych - napisali przedstawiciele organizacji na Twitterze.

Do wypowiedzi prezydenta postanowił odnieść się też profesor Roman Kuźniar z Instytutu Spraw Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Politolog uważa, że to kolejna z serii feralnych wypowiedzi Dudy.

-Andrzej Duda nie przyzwyczaił nas do wypowiedzi, z których byliśmy dumni - stwierdził były doradca prezydenta Komorowskiego.

Internautów zdziwiło nie tylko zachowanie prezydenta Polski, ale i węglowe dekoracje stoisk COP24 oraz powitanie gości przez orkiestrę górniczą. Z kolei fotografowanie się z Arnoldem Schwarzeneggerem, znanym kulturystą, aktorem oraz aktywistą klimatycznym okazało się istotną atrakcją imprezy. Z możliwości i okazji zrobienia sobie z nim zdjęcia skorzystał sam Andrzej Duda. Wywołało to prawdziwą sensację wśród internautów, którzy w związku z zaistniałą sytuacją postanowili skomentować to prześmiewczymi memami. Specjalnie dla Was wybraliśmy najlepsze z nich. Które podobają Wam się najbardziej?

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News