Andrzej Duda i narodowcy, czyli MEMY po obchodach 11 listopada

Autor Patryk Stachera - 13 Listopada 2018

Na 2018 r. przypadło 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Święto w tym roku miało różnić się przebiegiem od tych z poprzednich lat. Niestety, 11 listopada i tym razem stał się dniem, z którego śmieją się internauci. Prezydent Andrzej Duda i narodowcy maszerowali w dwóch marszach idących jeden za drugim. Sytuacja ta stała się powodem powstania w sieci serii memów. Przedstawiamy Wam najlepsze, jakie udało nam się znaleźć.

Tak jak każdego roku 11 listopada 2018 r. ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. Po raz pierwszy jednak towarzyszył mu także marsz prezydencki pod hasłem "Dla Ciebie, Polsko". Około 200 tysięcy ludzi zjawiło się w pochodzie, a wśród nich politycy, zwykli obywatele oraz ugrupowania radykalnie prawicowe.

100-lecie miało być dniem wyjątkowym, na który świat będzie patrzył z podziwem i szacunkiem dla Polaków. Niestety, nie wszystko potoczyło się zgodnie z planem. Zagraniczne media piszą teraz o prezydencie idącym wspólnie z nacjonalistami.

W związku z organizacją tegorocznego marszu pojawiły się liczne kontrowersje. Na początku zapadła decyzja o jego odwołaniu, później prezydent postanowił zorganizować własny. Następnie pierwotny Marsz został przywrócony, a organizatorom udało się dojść do porozumienia z politykami, aby mogli pójść obok siebie.

W tym roku miało nie być nieprzyjemności związanych z używaniem różnych banerów, rac i okrzyków typu "Polska tylko dla Polaków". Nie udało się, pomimo wszelkich starań. Obecność narodowców przełożyła się na odpowiednią atmosferę świętowania.

Wydarzenia mające miejsce podczas obchodów zostały świetnie zobrazowane na memach, które pojawiły się w Internecie. Przedstawiamy Wam najlepsze z nich.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News