Andrzej Duda do dziś nie może się pozbierać! Najlepsze polityczne memy w 2018 roku

Autor Patryk Stachera - 31 Grudnia 2018

W 2018 roku doszło do wielu poważnych wpadek politycznych, które zwyczajnie nie mogły umknąć uwadze internautów. Prezydent RP Andrzej Duda jest się jedną z postaci, która wielokrotnie pojawiała się w internetowych memach. Zostali na nich również uwiecznieni m.in. Beata Szydło oraz Antoni Macierewicz. Jakie wydarzenia najbardziej pobudziły kreatywność internetowych satyryków? Prezentujemy najgorętsze polityczne memy z 2018 roku.

Internauci wykorzystują niemalże każdą okazję do stworzenia prześmiewczych memów. Ich wyobraźnia często nie zna granic. Do stworzenia humorystycznych obrazków wystarczy np. zdjęcie rozmawiających polityków.

Memy czasami mogą stać się bardzo dobrą odskocznią i przedstawić teraźniejsze problemy polityczne w całkiem innym świetle. Ich twórcy prawie zawsze starają się obrazować je w dość humorystycznym stylu, aby rozbawić odbiorców. Jednak nie zawsze tak jest. Bardzo często skupiają się na sprawach dość kontrowersyjnych lub takich, których w jakiś sposób nie pochwalają. Każdego roku obywatele są świadkami przeróżnych decyzji rządu lub niespodziewanych zachowań polityków. Takie właśnie sytuacje są najczęściej przerabianymi tematami w sieci.

W Internecie nic nie gnie, a jego użytkownicy nigdy nie przegapią żadnej okazji do uwiecznienia istotnych sytuacji w żartobliwy sposób na obrazkach. Przekonali się o tym m.in. Mariusz Kamiński czy Andrzej Duda. Prezydent miał okazję spotkać się z 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych, Donaldem Trumpem i to wydarzenie również nie umknęło twórcom memów. Beata Szydło swego czasu też wywołała oburzenie opinii publicznej. Podczas gdy rodzice niepełnosprawnych dzieci walczyli o pomoc i wsparcie dla swoich dzieci, polityk uczestniczyła w spływie po Dunajcu. To wywołało burzę w sieci, a była premier zagrała rolę pierwszoplanową w wielu memach.

Ludzie w sieci nie pozostawili też suchej nitki na prezydencie. Zwrócili oni uwagę nawet na jego odwiedziny w jednym z lokali fastfoodowych gigantów. Do stworzenia prześmiewczych obrazków sprowokowała też sytuacja, kiedy to na posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku, Donald Tusk i Andrzej Duda szeroko się do siebie uśmiechali.

Wśród innych istotnych wydarzeń, znalazły się: afery korupcyjne, ogromne premie polityków, rzekomy nepotyzm, a nawet romans. Sprawdźcie, jakie jeszcze sytuacje polityczne zostały uwiecznione na tegorocznych memach.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News