Serial uwielbiany przez wszystkich Polaków. Pamiętacie aktorów, którzy wcielili się w główne role?

"Alternatywy 4" to ukochany serial Polaków
TRICOLORS East News
Wstecz

1 z 9

Dalej

"Alternatywy 4" do dziś budzą sentyment

"Alternatywy 4" w reżyserii Stanisława Barei są produkcją, bez której polska historia kinematografii nie mogłaby istnieć. Serial emitowany na przełomie 1986 i 1987 roku przyciągał przed telewizory niemal wszystkich Polaków. Prześmiewcze i krytyczne sceny, które pierwotnie zostały ocenzurowane przez władze państwowe, budziły szok i rozbawienie telewidzów. Serial był jedną z najlepszych karykatur socjalistycznej rzeczywistości. Na pewno go oglądaliście!

"Alternatywy 4" był serialem skupiającym się na perypetiach lokatorów zamieszkujących świeżo wybudowany blok na warszawskim Ursynowie. Co ciekawe, za tło wydarzeń posłużył blok przy ulicy Marii Grzegorzewskiej 3, na którym można dziś obserwować mural z podobizną stróża Stanisława Anioła. Autorami dzieła są artyści z agencji "Red Sheels".

Mieszkańcy bloku z serialu "Alternatyw 4" pochodzili z różnych grup społecznych, co prowadziło do zabawnych sytuacji, którymi skutkowały ich interakcje. Nie ma osoby, która nie znałaby sylwetki apodyktycznego i przebiegłego stróża, który wtrącał się w życie lokatorów i przerzucał na nich swoje obowiązki. Widzowie dzielili się na dwa obozy - tych, którzy kibicowali ruchowi oporu ze strony mieszkańców oraz tych, który kochali Stanisława Anioła.

Aktorzy, który wcielili się w główne role, na zawsze zapadli w pamięć telewidzów - pamiętają o nich wiele lat po zakończeniu emisji serialu. Niestety, większość obsady już nie żyje. Pamiętacie bohaterów serialu "Alternatywy 4"?

Kliknij "Następna strona", by poznać losy bohaterów serialu "Alternatywy 4"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Doda oszukała wszystkich? Na jaw wyszły właśnie porażające fakty
  2. Widzowie Polsatu uwielbiali go za kultową rolę. Pod koniec życia był wrakiem człowieka, smutne
  3. Mało kto znał prawdę. Można się złapać za głowę na wieść, kim jest mąż Katarzyna Pakosińskiej
  4. Wlała małą butelkę coli do toalety i chwilę poczekała. Efekt ściął ją z nóg

Źródło: Wikipedia

Następna strona