Tajemnice serialu Alternatywy 4 są porażające. Mało się o tym mówiło, teraz wszystko ujawniono

Alternatywy 4, tajemnice serialu
Kadr serialu "Alternatywy 4"
Wstecz

1 z 5

Dalej

Tajemnice serialu "Alternatywy 4"

Serial "Alternatywy 4" okazał się prawdziwym hitem, po tym gdy w roku 1986 stacja TVP wyemitowała pierwszy odcinek. Niesamowite perypetie bohaterów zgromadziły przed odbiornikami szerokie grono widzów, którzy z uwagą śledzi losy bohaterów serialu. Najwierniejsi fani polskiej produkcji zgłębili tajniki serialu i prywatnego życia aktorów, jednak jak się okazało, nie wszystko udało się ustalić.

"Alternatywy 4" od lat uchodzą za prawdziwą chlubę Polski, do której rodacy wciąż chętnie wracają. W warszawskiej Klubokawiarni KEN54 odbyło się nawet spotkanie z współtwórcą scenariusza - Januszem Płońskim -  "zza kulis" zdradził on największe tajemnice powstawania kultowego serialu. W lokalu zgromadziło się wielu fanów produkcji, bacznie wsłuchujących się w jego słowa, a niektóre z nich wywołały naprawdę skrajne emocje. 

Okazało się, że początek był dość przypadkowy, ale jednocześnie mozolny. Płoński długo czekał na jakikolwiek odzew ze strony Telewizji Polskiej, która dopiero po dwóch latach wysłała wiadomość zwrotną. 

- Telewizja, film - to tu były prawdziwe konfitury, więc wpadł nam do głowy pomysł, że spróbujemy pokazać Polskę w pigułce, w sposób przewrotny, śmieszny. Bo tylko tak można było obejść cenzurę. I tak przy jakiejś wódce, napisaliśmy na dwóch kartkach zarys serialu, który nazwaliśmy "Nasz dom" (...) Przyszedł nowy dyrektor i znalazł w szufladzie nasze kartki. Zaprosił nas do telewizji i napisaliśmy sześć nowel, czyli kilkustronicowych streszczeń z próbkami dialogów. To się spodobało i zaproponowano nam napisanie scenariusza. Ale my tego nie potrafiliśmy, więc dali nam do pomocy reżysera, z którym nie mogliśmy się jednak dogadać - zdradził.

Płoński zdradził wiele szczegółów z powstawania serialu, które dotychczas były owiane wielką tajemnicą. Jeżeli chcesz poznać kolejne i dowiedzieć się, jakie problemy czekały scenarzystów koniecznie zajrzyj dalej. 

Kliknij "Następna strona", by poznać porażające tajemnice serialu "Alternatywy 4".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmierć na planie "Pana Wołodyjowskiego". Dramatyczne sekrety dotyczące kultowego filmu ujawniono dopiero po latach
  2. Chciały zabłysnąć, a zrobiły z siebie pośmiewisko. oto najbardziej szpetne makijaże sylwestrowe, jakie można sobie wyobrazić
  3. Znalazł bezpańskiego psa i chwycił go za łapę. Reakcja zwierzaka zdumiewa, mężczyzna musiał bardzo żałować
Następna strona