Aktorzy Na Wspólnej kiedyś i dziś. Szokujące przemiany

na wspólnej
Kadr z serialu "Na Wspólnej"
Wstecz

1 z 14

Dalej

"Na Wspólnej" to popularna telenowela nadawana na antenie TVN. Losy bohaterów, które toczą się wokół tytułowej ulicy, śledzimy od ponad 15 lat. Aktorzy stworzyli niemal rodzinną atmosferę na planie. Przedstawiamy, jak zmienili się przez te wszystkie lata.

Historia przedstawiona w "Na Wspólnej" kręci się wokół przyjaciół, którzy wychowali się w domu dziecka. Gdy byli w ośrodku, przyrzekli sobie, że przez resztę życia będą sobie pomagać i nikt z nich nie zostanie sam. Po latach wszyscy wydorośleli, założyli rodziny i wspólnie zarządzają spółdzielnia mieszkaniową przy ulicy Wspólnej w Warszawie. Każde z nich ma swoje własne problemy i perypetie, bohaterowie wpadają w różne tarapaty, co wpływa na niestrudzoną widownię tytułu.

Główne role odgrywają w serialu m.in. Bożena Dykiel, Waldemar Obłoza, Robert Kudelski, Joanna Jabłczyńska i Grażyna Wolszczak. W serial jest jednak zaangażowana cała rzesza znanych i cenionych polskich aktorów teatralnych i filmowych. Produkcją telenoweli zajmuje się spółka Fremantle, opierając się na międzynarodowym formacie, którego pierwowzorem była niemiecka wersja serialu. Oryginalną wersją, z której rodzime "Na Wspólnej" czerpało największą inspirację to węgierska produkcja "Wśród Przyjaciół". Podstawowym założeniem zawsze była opowieść o grupie przyjaciół z dzieciństwa, która wspólnie dorasta i poznaje trudy samodzielnego życia.

Serial od dawna bije rekordy popularności. Konkuruje z najpopularniejszymi telenowelami takimi jak "M jak Miłość", "Barwy Szczęścia" czy "Klan". Kilkukrotnie zmieniano godzinę emisji serialu, aby nie kolidował z konkurencyjnymi stacjami i finalnie udało się odnotować rekordową oglądalność. W szczytowym momencie serialu przed ekranami telewizorów było 5 milionów osób. Znaną piosenkę tytułową skomponował m.in. Krzesimir Dębski, a wykonał ją Krzysztof Krawczyk.

Akcja w serialu jest wartka i porywająca. Aktorzy doskonale dopasowani do swoich ról. Niektórzy spędzili na planie ponad pół swojego życia. Stworzyli tam niemalże rodzinną atmosferę. Bardzo często na planie przytrafiały się różne nietypowe sytuacje. Jedna z nich przytrafiła się aktorce, Joannie Jabłczyńskiej. Podczas kręcenia jedne ze scen dostała mocnego ataku zapalenia wyrostka robaczkowego i została natychmiastowo przewieziona do szpitala. Tam też nawiązały się przyjaźnie i nierozerwalne relacje. Oto jak zmieniali się przez lata pracy przy telenoweli "Na Wspólnej".

 

Kliknij "Następna strona".

Następna strona