Agnieszka Kotulanka nie zdążyła o tym powiedzieć. Szokujące sekrety zmarłej aktorki wyszły na jaw

Agnieszka Kotulanka
"O żonach złych i dobrych"
Wstecz

1 z 12

Dalej

Agnieszka Kotulanka zniknęła z ekranów naszych telewizorów w 2013 roku. Wstrząsnęło to wszystkim fanami serialu "Klan", którzy zachodzili w głowę co dzieje się z Krystyną Lubicz. Jak się okazuje, kobieta w życiu prywatnym skrywała wiele tajemnic, którymi nie zdążyła się podzielić. Po latach na jaw zaczęły wychodzić szokujące fakty. Przedstawiamy te najmniej znane.

Agnieszka Kotulanka zmagała się z uzależnieniem od alkoholu. Zazwyczaj osobie uzależnionej potrzebna jest pomoc osoby z zewnątrz i wsparcie rodziny. To wszystko otrzymała aktorka od swoich dzieci i matki. W Polsce aż 4,4% populacji ma problem z nadmiernym spożywaniem napojów alkoholowych.

Problem choroby alkoholowej może dotyczyć każdego. Nie ma tu znaczenia pochodzenie, płeć czy pozycja życiowa. W mediach często pojawiają się informacje na temat ludzi sukcesu, którzy nagle pod presją ze strony społeczeństwa pękają i sięgają po alkohol. Podobnie było w życiu Agnieszki Kotulanki, serialowej Krystyny Lubicz. Okazuje się, że jej życie od samych początków nie było łatwe.

Już w dzieciństwie była świadkiem alkoholizmu swojego ojca. Jako dorosła kobieta została samotną matką. Nie mogła szukać wsparcia u boku mężczyzn. Wieczorami lubiła się zrelaksować, sięgając po wino. Z czasem zaczęła topić smutki coraz częściej.

W alkoholu mogła widzieć ucieczkę od problemów. Jej życie prywatne nie było usłane różami. Jednym z ciosów, jaki musiała przyjąć, był zawód miłosny. Aktorka była w długoletnim związku z Pawłem Wawrzeckim. Ten jednak podjął decyzję o rozstaniu, gdyż musiał zająć się opieką nad ciężko chorą córką. Media pisały, że Kotulanka przypłaciła to rozstanie depresją i mógł być to czynnik prowadzący do choroby alkoholowej.

Równolegle starała się rozwijać karierę zawodową. Już w dzieciństwie chodziła do szkoły muzycznej, więc aktorstwo było dla niej naturalną ścieżką zawodową. Na ekranie pojawiła się pierwszy raz w 1980 roku, gdy grała epizodyczną rolę w kultowym serialu "Dom" Jana Łomnickiego. Rozpoczęła też występy teatralne. Debiutowała w "Śmierci komiwojażera". Można było ją regularnie oglądać na deskach warszawskiego Teatru Współczesnego. Wydawało się, że szykuje się przed nią wielka kariera. Tym bardziej, że aktorstwo łączyła z muzyką. W 1986 roku pojawiła się na scenie w Opolu, regularnie brała udział w festiwalach. 

Wreszcie, w 1997 roku, dołączyła do obsady telenoweli "Klan". I to ten serial dał jej rolę kultową, dzięki której zyskała rozpoznawalność i popularność w całym kraju. To ona stała się dla niej w pewnym momencie głównym źródłem utrzymania. Aktorka nie występowała już w innych produkcjach. Ostatni film z jej udziałem to "Wielki Tydzień" Andrzeja Wajdy z 1995 roku. 

Jednak także występy w kultowym serialu nie przyniosły spokoju ducha. W 2014 roku Kotulanka przestała pojawiać się na planie zdjęciowym serialu "Klan". To zmusiło producentów do trudnej decyzji, jaką było przerwanie współpracy z uwielbianą przez widzów aktorką. Fani na początku nie znali prawdziwych przyczyn fabularnej wolty, na jaką zdecydowali się scenarzyści, by usprawiedliwić nieobecność serialowej Krystyny Lubicz. Odcinek 2472 był ostatnim, w którym Kotulanka zagrała. Jej bohaterka została uśmiercona. Dla aktorki był to prawdziwy cios, ponieważ ta rola była jej jedynym dochodem. Nie grała w innych filmach, wcześniej łączyła udział w "Klanie" z występami w różnych teatrach, m.in. Komedia, Kwadrat i Bajka.

Po upływie trzech lat wszyscy myśleli, że Agnieszce Kotulance w końcu uda się wrócić do normalności - w prasie można było przeczytać, że od miesięcy utrzymuje trzeźwość. Niestety - 20 lutego 2018 roku media obiegła smutna wiadomość o jej śmierci. Pojawiły się podejrzenia, że śmierć ma związek z chorobą alkoholową, lecz ta informacja została zdementowana przez rodzinę. Okazało się, że jej bezpośrednią przyczyną był krwotoczny udar mózgu. Agnieszkę Kotulankę pochowano w Legionowie. Miała 61 lat. Nie zdążyła powiedzieć swoim fanom o wielu sekretach związanych z jej życiem.

Przedstawiamy najmniej znane fakty na temat jednej z największych gwiazd kultowego serialu.

Kliknij "Następna Strona".

Następna strona