Agata Duda chciała poznać historię swojej rodziny. Prawda wzrusza i szokuje

Agata Duda rodzinne sekrety
youtube.com/ArtiqbForever2
Reklama
Wstecz

1 z 11

Dalej

Agata Duda i jej brat w od najmłodszych lat starali się poznać sekrety swojej rodziny. Niektóre z nich mogliśmy poznać już jakiś czas temu dzięki książce, którą wydał jej ojciec. Niedawno brat żony Andrzeja Dudy zdecydował się opowiedzieć o swoich bliskich w jednym z wywiadów. Zapraszamy do naszej galerii, w której przedstawiamy wzruszającą i szokującą historię rodziny Pierwszej Damy.

Ludzie zainteresowali się historią rodziny Kornhauserów, po tym jak mąż jej członkini został Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej. Pierwsze fakty na ten temat mogliśmy poznać dzięki książce pt. "Dom, sen i gry dziecięce. Opowieść Sentymentalna", którą kilka lat temu opublikował jej tata, Julian Kornhauser. 72-letni ojciec Agaty Dudy przeszedł udar ponad 10 lat temu i jest aktualnie częściowo sparaliżowany. Z tego powodu musiał zrezygnować ze wszelkiej aktywności zawodowej.

Niedawno brat Pierwszej Damy udzielił wywiadu dla "Gazety Wyborczej", w którym wyjawił więcej szczegółów na temat przeszłości swojej rodziny. Jakub Kornhauser wspominał m.in. o trudnych chwilach związanych ze stanem wojennym oraz wielu ważnych faktach z historii i życia codziennego rodziny Kornhauserów.

Jak się okazuje, Agata Duda wraz ze swoim bratem od bardzo dawna chcieli poznać historię swojej rodziny. Niestety, nie było to zbyt łatwe, gdyż opowieści rodziców składały się na dwie alternatywne wersje przeszłości. Według jednej pochodzenie ich ojca było żydowskie, a według drugiej - austriackie.

-Gdy byłem mały, obowiązywały w domu dwie narracje - jedna, że rodzina taty jest żydowska, druga, że austriacka. Bawiłem się tymi narracjami i dowolnie wymieniałem - mówił brat Pierwszej Damy w wywiadzie sprzed roku.

W rodzinie żony Prezydenta RP od zawsze występowała pewna rozbieżność w kwestii religii i religijności. Z tego właśnie powodu jej dziadkowie zostali pochowani na oddzielnych cmentarzach. Mimo to, matka Pierwszej Damy zdecydowała się wychować swoje dzieci w wierze katolickiej.

Coraz więcej osób interesuje się rodziną Pierwszej Damy. Dzięki obszernym opowieściom jej brata dowiedzieliśmy się więcej na temat wydarzeń z przeszłości, przez które Agata Duda musiała przejść. Zapraszamy do naszej galerii, w której przedstawiamy historię jej rodziny.

(Przewiń stronę w górę i kliknij "NASTĘPNY".)

Następna strona