Adoptuje ze schroniska wyłącznie stare i schorowane psy. Jak zobaczycie jego dom, będziecie zdumieni, 15 powalających zdjęć

Adopcja psa
Instagram/wolfgang2242
Wstecz

1 z 16

Dalej

Adopcja psa czy jakiegokolwiek innego zwierzęcia to nie lada wyzwanie i spora odpowiedzialność. Wielu z nas niestety częściej traktuje pupili jak ruchome maskotki niż żywe istoty. Czasem zapominamy o najbardziej podstawowych potrzebach i uczuciach zwierzaków. To jednak nie tyczy się pewnego mężczyzny, który podjął bardzo ciekawą inicjatywę.

Adopcja psa wiąże się z odpowiedzialnością za czworonoga, z czego często nie zdajemy sobie sprawy. Wszystkie zwierzęta wymagają opieki, troski, odpowiedniej diety i przede wszystkim uwagi swojego właściciela. Ten mężczyzna osiągnął w tym prawdziwe mistrzostwo.

Steve Greig, bo tak nazywa się bohater tej historii, mieszka w Denver, w Stanach Zjednoczonych. Mężczyzna od dziecka uczony był miłości do wszelkich zwierząt. Sam przyznaje, że od razu po wyprowadzce od rodziców podjął decyzję o adopcji psiaka. Niestety po jakimś czasie pupil mężczyzny zmarł. Nie mogąc pogodzić się z nagłą śmiercią przyjaciela, Steve zdecydował się na ryzykowne posunięcie. Postanowił adoptować całą gromadę zwierząt.

Najpierw Steve przygarnął 12-letniego psa chihuahuę o imieniu Eeyore z lokalnego schroniska. Zwierzak chorował na serce, miał też uszkodzone łapy, ale to od niego wszystko się zaczęło. Przez lata mężczyzna przygarniał kolejne zwierzęta, które chętnie się u niego zadomawiały. Wiele osób upominało Steve'a mówiąc, że człowiek nie powinien trzymać w domu aż tylu zwierząt. Adopcja psa oznacza spore wydatki i jednym z głównych problemów, na który wskazywali ludzie krytykujący mężczyznę, był ograniczony budżet. Opieka nad taką sforą sporo kosztuje i nie chodzi tu tylko o wysokie ceny karmy. Steve musi używać ogromnych ilości środków czyszczących, kupować zabawki i lekarstwa oraz zabierać zwierzaki na obowiązkowe wizyty u weterynarza. Na szczęście mężczyzna nie może narzekać na cienki portfel i posiada duży dom, w którym każdy pupil znajdzie swój własny kąt. Zwierzęta są bardzo przywiązane do mężczyzny i z wzajemnością.

Steve stara się adoptować głównie stare i schorowane zwierzęta, które mają zdecydowanie mniejsze szanse na znalezienie nowego domu niż młode i zdrowe szczeniaczki. W pewnym momencie mężczyzna przestał już ograniczać się do psów i zaczął sprowadzać też inne zwierzaki.

 

Kliknij "Następna Strona" żeby dowiedzieć się jakie zwierzęta adoptował Steve.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Polskie gwiazdy były przekonane, że cytują Jana Pawła II. Długo zapamiętają tę kompromitację
2. Anna Przybylska miała wiele mrocznych sekretów. Ostatni z nich doprowadza do łez
3. Wszyscy pokochali ją za rolę w "M jak miłość". Dzisiaj jest wielką pięknością, ale jeszcze niedawno wszyscy ją wyzywali

Następna strona