15 powodów, dla których "nie należy" adoptować owczarka niemieckiego. Jeśli popełniłeś ten "błąd", pod żadnym pozorem nie bierz drugiego

Powód 1. Wcale nie są słodkie
webniusy
Reklama
Wstecz

1 z 16

Dalej

Powód 1. Wcale nie są słodkie

Adopcja psa wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ciężkim zdaniem jest wychowywanie czworonoga. Im dłużej przebywał w schronisku, tym trudniejszym wyzwaniem będzie przyzwyczajenie go do reguł, których musi przestrzegać w nowym domu. Jednak nie jest to rzeczą niemożliwą.

Owczarki niemieckie są rasą szczególnie wymagającą. Decydując się na tego psa, musimy brać pod uwagę wiele czynników związanych z jego wychowaniem. Jest to ciężkie zdanie i na pewno nie każdy mu sprosta. Znaleziono 15 powodów, przez które "nie warto" adoptować tego psiaka.

Oczywiście są to powody traktowane z przymrużeniem oka. Każda adopcja psa czy kota jest bardzo ważna. W schroniskach nie tylko w Polsce ale i poza granicami przebywa wiele bezdomnych czworonogów, które tylko czekają na swoją szansę. 

Przed każdą adopcją należy się zastanowić czy na pewno masz czas, żeby się zająć psem. Wypuszczanie psa na podwórko nie jest równoznaczne ze spacerem. Odżywianie nie może polegać na podawaniu jedzenia ze stołu. Wizyty u weterynarza również nie należą do najtańszych. Jest wiele kwestii, które trzeba przemyśleć przed tym krokiem.

Nie kupuj - adoptuj

Jednak warto rozważyć każdą adopcję ponieważ dla zwierzaka jest to ogromna szansa. Zbawienie całego świata nie jest możliwe, ale chociaż jednemu psiakowi można odmienić całe życie. Radość psa w dniu adopcji jest nie do opisania. Czekając w schronisku na zmianę losu, wie doskonale kiedy nadchodzi jego czas. Cieszy się całym sobą.

Obejrzyj galerię aby dowiedzieć się, dlaczego adopcja owczarka niemieckiego jest wyjątkowa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zadziwiający pomysł Lidla na nagradzanie swoich najlepszych klientów
  2. Na studniówkę poszła z... ojcem swojego chłopaka. Sam jej to zaproponował. Powód wzruszy was do łez
  3. Jutrzejszy odcinek programu Katarzyny Dowbor zmiażdży najtwardsze serca. Ogrom rodzinnej tragedii i seria upokorzeń
  4. Niemowlak urodził się zdrowy, zmarł po 14 dniach. Zdruzgotana mama ostrzega przed popularnym błędem, który jej dziecko kosztował życie
  5. Promocja Biedronki to wielkie oszustwo? Wściekli klienci linczują sklep, totalna burza

źródło: webniusy

Następna strona