Co nam dało 500 plus? Zaskakujące efekty, slajdy 8 i 9 są wyjątkowo przykre

500 plus
Klaudia Kroczek
Reklama
Wstecz

1 z 10

Dalej

500 plus weszło w życie 1 kwietnia 2016 roku. Przysługuje ono na każde drugie i kolejne dziecko do 18. roku życia, a od niedawna również na pierwsze. Dochód rodziny nie ma na to żadnego wpływu - w tym przypadku pieniądze dostaje każdy. Z największego programu socjalnego korzysta już ponad 2,56 mln rodzin, a konkretniej 3,8 mln dzieci. Wprowadzenie takiej formy wsparcia doprowadziło do pewnych zjawisk i efektów. Oto najważniejsze zmiany i konsekwencje wprowadzenia programu 500 plus.

500 plus to projekt, który celuje w wielodzietne rodziny i wspomaga ich funkcjonowanie. Przynajmniej takie było jego założenie i choć skutki były różne, przyczynił się do wielu zmian gospodarczych, które miały realny wpływ na zmianę jakości życia wielu potrzebujących dzieci i rodziców. Program 500 plus pozwolił rodzinom wielodzietnym na utrzymanie dzieci i zapewnienie im odpowiednich warunków rozwoju. Przeciwnicy przedsięwzięcia często podają z przykład patologicznych rodziców, którzy pieniądze z programu wykorzystywali do własnych celów, najczęściej były to alkohol i inne używki. Takie przypadki się zdarzały i niestety będą się zdarzać. Dzieci z rodzin patologicznych bardzo często przejmują nawyki rodziców, co prowadzi do kultywowania tych samych zachowań w wieku dorosłym. 

500 plus ma zarówno przeciwników, jak i tych, którzy zaciekle bronią programu. Ci ostatni to najczęściej rodzice biorący w nim udział. Taka forma pomocy finansowej bez wątpienia może pomóc rodzinom w trudnej sytuacji, lecz potrzeba do tego również świadomości rodziców. Oto najważniejsze zmiany i konsekwencje wprowadzenia programu 500 plus. 

Kliknij "Następna strona", aby przekonać się, jak 500 plus realnie wpłynęło na nasz kraj 

Następna strona