12 listopada prezentem od rządzących? Internauci żartują z hojności władzy [MEMY]

Duda i 7 mld
Reklama
Wstecz

1 z 23

Dalej

Polacy 12 listopada 2018 r. odbierają dzień wolny, by uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Wszystko to dzięki ustawie podpisanej przez Andrzeja Dudę, mówiącej o tym, że 12 listopada będzie nie tylko dniem wolnym od pracy, ale również obowiązywać będzie wówczas zakaz handlu. Całe zamieszanie wokół świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę skomentowano w sieci. Internauci wyrazili swoją opinię za pomocą prześmiewczych memów. Oto najlepsze z nich.

Wydaje się, że dodatkowy dzień powinien cieszyć społeczeństwo. Jednak zdania są podzielone. Okazuje się, że jest to dosyć spory problem dla pracodawców, którzy mają w obowiązku poinformować co najmniej tydzień przed rozpoczęciem miesiąca o zmianach w grafiku. Ustawa została przegłosowana 7 listopada w środę, przez co okres powiadomienia pracowników nie może zostać zachowany.

W projekcie ustawy o Święcie Narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości możemy przeczytać: "Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej".

Dodatkowo wielu ludzi zastanawia się, kto ma pracować 12 listopada, a kto tego dnia ma mieć wolne. Posłowie pracowali nad poprawkami całego projektu i trzymali w niepewności obywateli, do ostatniej chwili. Choć wynik głosowania był oczywisty, wszystkich zaskoczyło, że władze państwowe tak długo zwlekają z udzieleniem konkretnych informacji.

Internauci rozemocjonowani całą sytuacją postanowili głośno komentować sprawę, tworząc memy. Razem z redakcją Pikio postanowiliśmy przedstawić Wam najciekawsze z nich.

Następna strona