galeria handlowa ustalenia dziennikarze
Pixabay.com jarmoluk
Joanna Szwalikowska - 3 Listopada 2020

Nieoficjalnie: rząd zamknie centra i galerie handlowe? Zatrważające ustalenia dziennikarzy

Galerie handlowe po raz kolejny zostaną obiektami, które zamknie rząd? W sieci pojawiły się zatrważające doniesienia dziennikarzy.

Każde centrum oraz każda galeria handlowa po raz kolejny zostaną zamknięte? Dziennikarze ujawnili zatrważające doniesienia. Pomysł z pewnością nie spodoba się ogromnej części Polaków.

Każda galeria handlowa, bez wyjątków, po raz kolejny obiektami zamkniętymi? Szokujące doniesienia dziennikarzy

Jak udało się ustalić dziennikarzom portalu money.pl, rząd rozważa zamknięcie centrów oraz galerii handlowych. Doniesienia miały zostać potwierdzone w dwóch źródłach w rządzie. Istnieje możliwość, że decyzja zapadnie jeszcze dzisiaj lub jutro, oczywiście nie musi się tak jednak stać.

Pod osłoną nocy zapadła decyzja, nowy nakaz został wprowadzony. Obowiązuje od dziśPod osłoną nocy zapadła decyzja, nowy nakaz został wprowadzony. Obowiązuje od dziśCzytaj dalej

Pomysł ten z pewnością nie spotka się z pozytywną reakcją branży. Centra oraz galerie handlowe specjalnie przygotowywały się na to, aby dostosować wszystko do bieżącej sytuacji, zaopatrzyć sklepy oraz pracowników w odpowiednie środki ochrony osobistej. W dodatku, wiele osób może stracić pracę.

- Wszystko może się zmienić jutro lub pojutrze. Na teraz decyzji jeszcze nie ma - przekazywały źródła portalu money.pl z kręgów rządowych na temat scenariusza zakładającego zamknięcie galerii handlowych w najbliższym czasie.

W samym rządzie podobno nie ma jednomyślności co do tego pomysłu. Informacja o tym, że zamknięcie centrów oraz galerii handlowych jest rozważana, została potwierdzona przez portal w dwóch źródłach.

- Rozmowy trwają. Jest to jeden z pomysłów na walkę z pandemią, ale ostatecznej decyzji jeszcze nie ma. Premier się waha - miał przekazać jeden z informatorów portalu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Wicepremier Jarosław Gowin już wcześniej w wywiadzie dla money.pl zapowiedział takie rozwiązanie. Zapewniał jednak, że rząd nie planuje już znacznych obostrzeń dla gospodarki oraz za wszelką cenę chce uniknąć zupełnego lockdownu. Dodał jednak, że nowe restrykcje dotyczące handlu mogą się pojawić.

- Nie planujemy znaczących obostrzeń gospodarczych. Jeżeli pojawią się jakieś dodatkowe rozwiązania, to mogą one dotyczyć tylko handlu. Osobna sprawa to czy nie zbliża się pora, by ograniczyć pozazawodową aktywność Polaków - informował Jarosław Gowin, wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii. Taki scenariusz jednak, co zresztą szczególnie nie dziwi, nie podoba się branży.

- Będzie to bardzo złe rozwiązanie. Zarówno sieci zrzeszone w POHiD jak i centra handlowe udowodniliśmy, że jesteśmy miejscami bezpiecznymi. Ciągle dokładamy wszelkich starań, żeby zapewnić bezpieczeństwo pracowników i klientów. Branża handlowa poniosła wydatki na poziomie 350 milionów złotych, aby klienci i pracownicy czuli się w sklepach bezpiecznie - przekazała Renata Juszkiewicz, szefowa Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji w rozmowie z money.pl.

Jak dodał, wskaźnik zachorowań na koronawirusa w centrach handlowych jest bardzo niski - nie przekracza 0,4 proc. Wskaźnik transmisji poziomej natomiast jest znikomy - 0.06 proc. Galerie oraz centra handlowe włożyły bardzo dużo pracy w to, żeby należycie przygotować obiekty i zapewnić bezpieczeństwo zarówno klientom, jak i pracownikom. W dodatku obostrzenia dotyczące gastronomii oraz rozrywki jeszcze bardziej rozluźniły ruch.

Dzisiaj grzeje:

1. Będą dzwonić od 9:00 do 20:30. Telefon trzeba odebrać, wiemy o co chodzi, bardzo ważne

2. Nowe obostrzenia dotyczące jazdy samochodem. Każdy obywatel musi się dostosować

3. Stan wyjątkowy w Polsce zostanie wprowadzony? Szef MON zabrał głos w sprawie

- Centra i sieci handlowe doskonale wywiązują się ze wszystkich zobowiązań sanitarnych, jakie nałożono na nie w maju. Jednak mimo podjętych środków nadal nie podniosły się po wiosennym lockdownie - frekwencja w centrach handlowych jest średnio o 30 proc. niższa w porównaniu do ubiegłego roku, a obroty najemców o 25 proc. Spółki handlowe przyznają dziś otwarcie, że kolejnego lockdownu po prostu nie przetrwają - mówiła Anna Szmieja, prezes Retail Institute dla money.pl.

Ewentualnie zamknięcie galerii handlowych, w dodatku przed świętami Bożego Narodzenia mogłoby się okazać ciosem nie do przyjęcia. Taka decyzja pociągałaby za sobą bardzo poważne konsekwencje, a handel mógłby się po tym już nie podnieść.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wyszło na jaw. Wiadomo, która z kandydatek rolnika poszła z nim na wesele. Zdradził ich zespół muzyczny
  2. Nie żyje znany polski trener. Prowadził m.in. Jagiellonię Białystok, kibice kojarzą go z mediów
  3. Tadeusz Rydzyk zaczął sprzedawać mąkę. Nie do wiary, ile życzy sobie za kilogram
  4. TVN pilnie ostrzega, zacznie się już we wtorek. Lepiej nie wychodzić z domów
  5. Nagrał, co Żandarmeria Wojskowa wyrabia na cmentarzu. Burza w sieci po publikacji filmu
  6. Hubert Urbański zaskoczył wszystkich w Milionerach. Publiczność zamarła, chodzi o przerażające praktyki
  7. Biedronka kusi klientów prawdziwymi hitami. Polacy już ustawiają się w kolejkach
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Money PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News