Potężny wybuch w galerii handlowej. Co najmniej 23 osoby ranne, 2 w stanie krytycznym

Potężny wybuch w galerii handlowej. Co najmniej 23 osoby ranne, 2 w stanie krytycznym Źródło: Pikio.pl

Galeria handlowa została kompletnie zniszczona na skutek wybuchu. Dowiedzieliśmy się, że aż 23 osoby są ranne, a dwie z nich znajdują się w stanie krytycznym. Lekarzy czeka trudna walka o uratowanie ich życia.

Galeria handlowa należy do miejsc, w których nierzadko czas spędzają całe rodziny. W gigantycznej przestrzeni handlowej często mieszczą się tysiące ludzi. W związku z tym gdy na miejscu dojdzie do jakichkolwiek problemów, często nie da się ich rozwiązać w prosty sposób. Z tego powodu niejednokrotnie dochodzi do dramatycznych wydarzeń.

O jednym z nich usłyszeliśmy dzisiaj, gdy dowiedzieliśmy się, że w bardzo popularnej galerii doszło do wybuchu. Służby wciąż wyjaśniają dokładne przyczyny tragedii, dodając, że brak ofiar jest prawdziwym cudem. Mimo to nie obyło się bez wielu poszkodowanych, którzy wymagają natychmiastowej pomocy lekarzy. Dwie osoby są w stanie krytycznym.

Galeria handlowa miejscem dramatu. 23 osoby osoby ranne

Do tragicznego wydarzenia doszło w mieście Plantation w południowej Florydzie. To tam mieści się galeria handlowa, która codziennie gości u siebie tysiące osób. Z tego powodu jakiekolwiek niebezpieczeństwo mogłoby doprowadzić do tragedii, gdyby nie dopilnowano przepisów. Tym razem jednak prawdziwy powód dramatu był zupełnie inny. 

Dowiedzieliśmy się bowiem, że do wybuchu doszło na skutek wycieku gazu. Okazało się, że przewody były pęknięte, w związku z czym gaz ulatniał się i musiało dojść do wielkiej eksplozji, która spowodowała kolosalne zniszczenia. Ratownicy medyczni potwierdzają, że brak ofiar jest prawdziwym cudem. Mimo to 23 osoby przebywające akurat w danej części galerii potrzebowały szybkiej pomocy medycznej. Dwie z nich znajdują się wciąż w stanie krytycznym. Co więcej, na niebezpieczeństwo narażeni byli również ci, którzy nie przebywali w galerii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poinformowała, że eksplozja była na tyle silna, że wybiła okna w mieszkaniach zlokalizowanych tuż obok części budynku, w której doszło do wybuchu. Tam jednak na szczęście nikomu nic się nie stało. Naprawianie zniszczeń po wypadku może potrwać długie miesiące.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazdor "Na Wspólnej" zmarł w samotności i zapomnieniu. Okoliczności jego śmierci do dziś są zagadką
  2. Nie żyje Wanda. Była jedną z największych polskich wokalistek. Przegrała z OKRUTNĄ i bezlitosną chorobą. Miliony Polaków są w rozpaczy
  3. 79-letni Jerzy chciał iść kupić viagrę. Riposta jego żony rozkłada na łopatki, popłaczecie się ze śmiechu
  4. Nastolatka nagle umarła. Kiedy po śmierci lekarz wyjął ohydztwo z jej żołądka, ścięło go z nóg
  5. Sprawdziliśmy ile kosztuje schabowy w restauracji Gessler. Dwa razy, bo za pierwszym nie mogliśmy uwierzyć
  6. Dziś z samego rana Polsat przekazał smutną informację. Nie żyje legendarny muzyk, którego kochały miliony
     
     

źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News