Monaliska przeszła przez prawdziwe piekło, cudem uniknęła śmierci na fermie futrzarskiej. Potrzebna jest każda pomoc, aby wróciła do zdrowia

Monaliska przeszła przez prawdziwe piekło, cudem uniknęła śmierci na fermie futrzarskiej. Potrzebna jest każda pomoc, aby wróciła do zdrowia Źródło: screen shot z youtube.com/goszka trocha

Futro to bardzo pożądana przez kobiety na całym świecie część garderoby. Ich stworzenie jednak okupowane jest cierpieniem biednych zwierząt, a jednemu z nich udało się uciec z fermy, gdzie czekała na nie śmierć. Monaliska się wydostała, jednak nadal potrzebna jest jej pomoc.

Futro lisa jest naprawdę piękne i bardzo drogie, często więc trzeba zapłacić za nie nawet ponad 2 tys. złotych. Nic więc dziwnego, że hodowanie lisów na futra jest bardzo opłacalne. Ferm w Polsce jest wiele, a lisów, z których w przyszłości zrobione zostaną futra - tysiące.

Jednemu z tych biednych lisków udało się uciec z fermy, na której miał być niedługo zabity. Monaliska została znaleziona przez wolontariuszy schroniska, którzy teraz opiekują się nim i chcą jej w przyszłości zapewnić nowy dom, potrzebują jednak do tego pomocy internautów. Trwa zrzutka pieniędzy.

Mona Lisa cudem uniknęła śmierci

Mona Lisa to lisica, która hodowana była przez byłych właścicieli na futro. Nie zapewniali jej dogodnych warunków życia i chcieli tylko, aby przetrwała do momentu, gdy w końcu ktoś złoży zamówienie na futro z ich fermy. Wówczas zabito by ją, a następnie obdarto ze skóry. Futro, które udałoby się w ten sposób pozyskać służyłoby w przyszłości jako część czyjejś garderoby, na szczęście jednak tak się nie stało. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Cudem uciekła z fermy

Lisiczce udało się jednak uciec z fermy - została znaleziona, a następnie przygarnięta przez schronisko. Teraz "Fundacja dla zwierząt ANIMAL G(H)OST" szuka sponsorów, którzy pomogą zgromadzić środki niezbędne do zbudowania dla lisiczki nowego domu. Zwierzę ma jednak swoje potrzeby, a jej powrót do zdrowia wymaga sporych pieniędzy. .

 - Głęboka podmurówka, siatka, słupki, ziemia i piasek, naciągi, blacha falista, cement, zadaszenie... Budka, krzewy, drewniane "drapaki"... Tanio nie będzie, ale czy jej życie jest mniej warte? Życie, niby jedno z tysięcy innych na fermach, ale jednak... Życie tej liski? Mona Liski? Koszt budowy woliery szacujemy na 4500 zł. Oczywiście, jeżeli zostaną jakieś fundusze, to dorobimy jej dodatkowe atrakcje, lub przekażemy pieniądze na leczenie psiaków i kociaków z fundacji - czytamy na "Ratujemy Zwierzaki".

Link do zrzutki na ratowanie biednej Monaliski znajduje się TUTAJ.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aktor "Młodych Wilków" zakatował swoją matkę NA ŚMIERĆ. Po 2 latach wyszedł na wolność, Polacy nie mogą w to uwierzyć! 
  2. Wiemy, kim naprawdę jest mąż Julii Pitery! Spadniecie z krzeseł, gdy poznacie PRAWDĘ!
  3. Straszliwy nowotwór zabił dziecko. Ojca ścięło z nóg, gdy zdjął lustro sprzątając pokój córeczki
  4. Kulisy "Kiepskich" odbierają mowę. Cała prawda o serialu ujawniona
  5. 200 tysięcy starszych Polaków codziennie przyjmuje ten lek. Ma być wycofany, jest pilny apel lekarzy do NFZ
  6. To zwala z nóg, rodzina mordercy Kristiny wyciąga asa z rękawa. Jakub A. będzie miał ochronę prawną o jakiej mu się nie śniło

Źródło: Ratujemy Zwierzaki

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News