Furia w Wielkiej Brytanii. Brytyjczycy wściekli po słowach Donalda Tuska
Wiadomości Pikio - 29 Listopada 2016

Furia w Wielkiej Brytanii. Brytyjczycy wściekli po słowach Donalda Tuska

Brytyjczycy są wściekli po oświadczeniu Donalda Tuska w sprawie Brexitu. W mediach aż huczy, a na "prezydenta Europy" wylała się fala krytyki.

Donald Tusk opublikował dziś list otwarty do brytyjskich parlamentarzystów w Unii Europejskiej. Zdaniem polityka, to nie Rada Europejska, której Tusk przewodniczy, jest źródłem "niepokoju i niepewności", które dominują w relacjach WB - UE. Według premiera, to sami Brytyjczycy są za to odpowiedzialni.

Jak napisał Tusk, to Brytyjczycy zadecydowali o Brexicie, w oczywisty sposób są więc źródłem "niepokoju i niepewności". Co więcej, Polak twierdzi, że jeśli chodzi o negocjacje ws. Brexitu, to piłka znalazła się po stronie brytyjskich polityków, gdyż "Unia Europejska jest gotowa natychmiast rozpocząć negocjacje", a opóźnia je właśnie Wielka Brytania.

List otwarty Tuska wywołał furię w Wielkiej Brytanii, o czym pisze między innymi Daily Mail. Brytyjczykom nie podoba się, że Tusk zrzuca całą odpowiedzialność na nich.

cycudutweae99so

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News