Fryzjer Jana Pawła II ujawnia tajemnice papieża. To lubił najbardziej

Fryzjer Jana Pawła II ujawnia tajemnice papieża. To lubił najbardziej Źródło:

Choć Jan Paweł II odszedł od nas 13 lat temu, to pamięć o papieżu Polaku będzie wieczna. Brat Marian Markiewicz, bliski przyjaciel Karola Wojtyły i jednocześnie jego fryzjer ujawnił właśnie tajemnice papieża i opowiedział o tym, co lubił najbardziej. 

2 kwietnia obchodziliśmy 13 rocznicę śmierci naszego papieża. Brat Marian Markiewicz udzielił właśnie niezwykle wzruszającego wywiadu, w którym opowiedział o Karolu Wojtyle. Relacje z nim określił jako braterską.

Markiewicz ujawnił tajemnicę papieża

Brat ujawnił, że papież nie był w najlepszej kondycji jeszcze przed tym, jak objął pontyfikat. Markiewicz powiedział, że nie poznawał go, a Karola Wojtyłę, który był wiecznie uśmiechnięty ewidentnie coś dręczyło. Wiele wskazuje na to, że Jan Paweł II mógł już wówczas zdawać sobie sprawę ze swojej choroby i martwić się, czy podoła jako papież. - Gdy przyjechał, 3  października, w pierwszej chwili go nie poznałem. Był nieobecny, bardzo zamyślony. To już nie był ten sam Wojtyła. Przed wyborem na papieża byłem jego ostatnim fryzjerem. Powiedział do mnie „Marianku, a ostrzygłbyś mnie, żebym jakoś wyglądał na konklawe”? zrobiłem to, i coś mnie tknęło że nie wyrzuciłem jego włosów - opowiedział Markiewicz.

Jan Paweł II lubił to najbardziej

Karol Wojtyła uwielbiał być aktywnym fizycznie i kochał góry. Jego wielką pasją było także pływanie. Markiewicz opowiedział o tym, co najbardziej kochał Wojtyła i o tym, że choć został papieżem, dalej pozostawał skromny. - Był bardzo skromny. Do stroju Papieża nie pasowały mi buty. Które były z polskiego bazaru, ale z czasem dostał nowe. Papież kochał sport i bardzo rozpaczał, że już nie popływamy. Dlatego wybudowano w Castel Gandolfo basen i pływaliśmy razem, a zwłaszcza gdy wracał z dalekich podróży. Jako papież jeździł też na nartach. Otrzymałem rower dedykowany dla Papieża. Można było jeździć na nim w sutannie i nadal na nim jeżdżę - powiedział brat Marian Markiewicz.ZOBACZ TAKŻE:
  1. OSTRZEŻENIE! Jan Paweł II przed śmiercią wyjawił największą tajemnicę Kościoła
  2. N-I-E-S-A-M-O-W-I-T-E! Jan Paweł II wygrał z szatanem we Francji, coś pięknego!
  3. Czego nie potrafił Jan Paweł II? Jego uczeń ujawnia
Źródło: Republika TV Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News