Fryzjerzy mogą wrócić do pracy
Unsplash Aw Creative
Agata Jaroszewska - 13 Maja 2020

Wkrótce otwarcie fryzjerów i kosmetyczek, ale nic już nie będzie takie jak kiedyś. Wprowadzono surowe zakazy

Fryzjer i kosmetyczka mogą od poniedziałku wrócić do pracy. Te wiadomości cieszą nie tylko właścicieli salonów, ale także klientów regularnie korzystających z tego sektora usług. Rządzący zdecydowali się na takie decyzje w związku z III etapem odmrażania gospodarki. Wizyta u fryzjera będzie przebiegać na zupełnie nowych zasadach, nie tak jak kiedyś.

Fryzjer oraz przyjmowani przez niego klienci przystosować się muszą do nowych realiów pracy. Wkrótce nastąpi ponowne otwarcie salonów, na przygotowanie lokali oraz personelu pozostało już mało czasu. Warto wiedzieć, czego spodziewać się przy okazji najbliższej wizyty.

Na zdjęciu ukrywa się 6 kotów. Tylko wyjątkowo spostrzegawczy potrafią znaleźć je wszystkieNa zdjęciu ukrywa się 6 kotów. Tylko wyjątkowo spostrzegawczy potrafią znaleźć je wszystkieCzytaj dalej

Kiedy otwarcie fryzjerów? Znamy konkretną datę

Fryzjer i kosmetyczka będą mogli wrócić do pracy już od najbliższego poniedziałku, czyli 18 maja. Taką informację przekazano podczas środowej konferencji.

- Od 18 maja będą mogły funkcjonować zakłady fryzjerskie i kosmetyczne w rygorze sanitarnym, o którym mówimy np. umawianie się na konkretne godziny, a nie gromadzenie się w zakładach - mówił podczas wystąpienia Mateusz Morawiecki. W związku z epidemią koronawiusa wprowadzono surowe zakazy, nic nie będzie już takie jak kiedyś, i zarówno fryzjer, kosmetyczka oraz klienci przygotować muszą się do konkretnych zmian. Koniecznością staje się zdalne umawianie na wizyty, ale nie to będzie największym zaskoczeniem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Znaki zodiaku, które są bratnimi duszamiZnaki zodiaku, które są bratnimi duszami. Ich małżeństwa są niezniszczalneCzytaj dalej

Ministerstwo Rozwoju przygotowało specjalne wytyczne

W związku z pozwoleniem na wznowienie pracy przez fryzjerów rządzący przygotowali specjalne wytyczne co do tego jak wyglądać ma salon oraz schemat pracy w trakcie obsługi klienta. Jak informuje RMF24 powołując się na wiadomości z Ministerstwa Rozwoju w salonie fryzjerskim na jednego fryzjera przypadać ma tylko jeden klient, reszta osób nie ma prawa przebywać w lokalu, poczekalnie zostają zlikwidowane. Na każdego klienta przypadać ma także zestaw czystych narzędzi niezbędnych do wykonania usługi. Konieczne jest także zachowanie dystansu zarówno miedzy pracownikami, jak i klientami. Ten zapis możliwy jest jednak do obejścia.

Dzisiaj grzeje:

1. Uczniowie wrócą do szkół. Padły konkretne daty, niespodziewana decyzja rządu

2. Przełomowa decyzja ministra edukacji. Część uczniów może wrócić do szkół, znamy szczegóły

Praktycznie wszystko ulega zmianie

Fryzjer przed rozpoczęciem zmiany będzie miał sprawdzaną temperaturę, w trakcie pracy konieczne jest korzystanie z rękawiczek, maseczek lub przyłbic. Klienci napoje otrzymywać mogą jedynie w jednorazowych naczyniach. Każda powierzchnia powinna być dezynfekowana wielokrotnie w ciągu dnia, dodatkowo zabronione zostaje używanie telefonów komórkowych w czasie wykonywania usługi. Jeśli, wcześniej wspomniany, dystans nie jest możliwy do zapewnienia, konieczne jest zainstalowanie przepierzeń czy ścianek ochronnych z tworzywa sztucznego. Wszystkie dokładne wytyczne fryzjerzy oraz kosmetyczki znaleźć mogą na stronie stworzonej przez Ministerstwo Rozwoju.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kolor moczu mówi wiele o Twoim zdrowiu. Jeden z nich może świadczyć o nowotworze
  2. Polskie media podały tragiczne wiadomości. Nie żyje kultowy gwiazdor, miał dopiero 28 lat, zatrważające informacje
  3. Michał Szpak jakiego jeszcze nikt nie widział. Nagranie z domu piosenkarza robi furorę
  4. Od 17 maja ogromne zmiany w kościele. Premier już potwierdził
  5. Kot nagle podszedł do nosorożca. Reakcja zwierzęcia nie mieści się w głowie, wszystko się nagrało
  6. Co się dzieje z organizmem po zjedzeniu rabarbaru? Nie mamy dobrych wieści o przysmaku z dzieciństwa

III etap odmrażania gospodarkiPolska weszła w III etap odmrażania gospodarki. Zobacz, co się zmieni, a za co nadal grożą surowe karyCzytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News