Praca fryzjerów i kosmetyczek wyglądać będzie zupełnie inaczej niż dotychczas
Pixabay jackmac34
Agata Jaroszewska - 11 Maja 2020

Złe wiadomości ws. fryzjerów i kosmetyczek. Bardzo przykra niespodzianka

Fryzjer i kosmetyczka do tej pory zmuszeni byli odbywać przymusowy urlop, nieoficjalnie podano jednak, że już 18 maja będą mogli wrócić do pracy. Wprost podzielił się informacjami przekazywanymi przez dyrektor Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, która wraz z innymi osobami z branży pomagała rządzącym opracować zmiany i nowe warunki działania salonów piękności. Wiadomości dla wielu mogą okazać przykre, ponieważ konieczne będzie zastosowanie się do nowych zasad. Praktycznie nic nie będzie wyglądało tak jak kiedyś.

Fryzjer wracający do pracy będzie musiał stawić czoło zupełnie nowej rzeczywistości pracy. Epidemia koronawirusa zmienia codzienne funkcjonowanie. Bardzo przykra niespodzianka może czekać zarówno właścicieli salonów jak i klientów odwiedzających ulubione miejsca. Warto znać nowe zasady ich działania.

Marta Kaczyńska - były mążNie mogli przewidzieć, że nagle pojawi się były mąż Marty Kaczyńskiej. Padły zupełnie nieoczekiwane słowaCzytaj dalej

Do fryzjera i kosmetyczki nie umówisz się już w salonie

Fryzjer przyjmie cię tylko wtedy, gdy wcześniej umówisz się na konkretną godzinę przez telefon lub internet. To jedna z wielu poważnych zmian planowanych przez rządzących.

- Branża beauty od początku pandemii była jedną z tych najbardziej poszkodowanych przez lockdown. Umożliwienie tej grupie usługodawców szybkiego powrotu do pracy to jedyna szansa na ocalenie wielu tysięcy miejsc pracy - mówi dyrektor generalnej Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, Blanka Chmurzyńska-Brown na portalu Wprost. Ministerstwo Rozwoju miało pracować w porozumieniu z PZPK oraz Izbą Kosmetologów nad stworzeniem nowych zasad dla fryzjerów czy kosmetyczek, tak by wizyta w salonie wiązała się z jak najmniejszym ryzykiem zarażenia koronawirusem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Michał Wiśniewski wziął udział w popularnej akcjiMichał Wiśniewski zwrócił się do wszystkich Polaków, mamy nagranie jego Hot16. Padły wyjątkowo gorzkie słowaCzytaj dalej

Trzeba przygotować się na konkretne zmiany

Według infografiki dostępnej na stronie PZPK w salonach zlikwidowane zostaną poczekalnie, umówieni klienci przed zajęciem miejsca na fotelu fryzjerskim odpowiedzą na kilka pytań z obowiązkowej ankiety. Sprawdzona będzie także temperatura każdej osoby chcącej oddać się w ręce fryzjera czy manikiurzystki. Podczas wizyty obowiązkowe będzie dezynfekowanie rąk oraz noszenie przez klienta maseczki ochronnej zakrywającej nos oraz usta. Dużą niespodzianką będzie dla wielu zakaz używania telefonów komórkowych w czasie korzystania z usługi. Zalecane będzie korzystanie z bezgotówkowych form płatności. Sami właściciele salonów przygotować się muszą na dodatkowe obowiązki w związku z prowadzeniem działalności.

Dzisiaj grzeje:

1. Pilna konferencja rządu, zniesiono najważniejsze zakazy. Morawiecki podał kluczowe daty

2. Zapłacił na stacji banknotem 200-złotowym i odjechał. Kasjer przyjrzał się pieniądzom i zbladł

Salony nie będą działać na starych zasadach, wszystko się zmieni

Jak podaje Wprost, ustalenia Ministerstwa Rozwoju nakładają na m.in fryzjerów obowiązek dbania o zachowywanie bezpiecznego dystansu między przebywającymi w salonie klientami, minimum 1,5 metra. W niektórych wypadkach konieczne będzie wykorzystanie zasłon oddzielających stanowiska pracy. Przykre dla wielu ceniących wizyty w swoich ulubionych miejscach będzie to, że zabronione będzie serwowanie jakichkolwiek napoi, co wcześniej było standardowym elementem obsługi w większości lokali usługowych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje bohaterka Powstania Warszawskiego. Nim odeszła podzieliła się ważnym wyznaniem na temat tamtych czasów
  2. Myślałeś, że jak pijesz dużo wody, to będziesz zdrowy? Mylisz się, naukowcy mówią o wielkim niebezpieczeństwie
  3. Nikt nie mógł się spodziewać. Chodzi o zluzowanie obowiązku noszenia maseczek, wiceminister zabrał głos
  4. Czekał do ostatniego momentu. Do sieci trafił list Łukasza Szumowskiego, znamy jego treść
  5. Z wrażenia uginają się kolana. Nagranie, na którym jest Martyniuk, powala
  6. Czekoladowe pierogi z truskawkami są niewyobrażalnie przepyszne. Obłędny przepis trafił do sieci

III etap odmrażania gospodarkiPolska weszła w III etap odmrażania gospodarki. Zobacz, co się zmieni, a za co nadal grożą surowe karyCzytaj dalej

Źródło: Wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News