Wiadomo kiedy Polacy będą mogli znów odwiedzić fryzjera
Pixabay Engin_Akyurt
Agata Jaroszewska - 9 Maja 2020

RMF: Emilewicz podała konkretną datę otwarcia fryzjerów i restauracji, ale jest haczyk. Polacy łapią się za głowy

Fryzjer, kosmetyczka, bary oraz restauracje otrzymały właśnie potwierdzenie co do daty swojego powrotu na rynek. Jadwiga Emilewicz, która w rządzie pełni funkcję ministra rozwoju oraz wicepremiera oficjalnie wypowiedziała się na temat wcześniejszych ustaleń dziennikarzy RMF FM. Z najnowszych wiadomości przekazanych przez minister dowiedzieć można się także o zasadach, na jakich mają funkcjonować te miejsca. Jeśli właściciele firm nie zastosują się do zaleceń rządzących, nie będą mogli otworzyć swoich lokali. Ten haczyk może sprawić problem wielu przedsiębiorcom.

Fryzjer wcześniej odwiedzany był przez wiele osób bardzo regularnie, jednak w związku z wybuchem epidemii koronawirusa rząd zadecydował o zamknięcie zakładów. Do grona profesji pozbawionych możliwości wykonywania swoich usług dołączyły także kosmetyczki. Lokale gastronomiczne natomiast mogły prowadzić sprzedaż tylko na wynos, ale już niedługo ulegnie to zmianie.

Pies zrobił coś niesłychanego.W transmisji na żywo prezentował prognozę pogody, nagle do akcji wkroczył jego pies. Nikt nie mógł przewidzieć konsekwencjiCzytaj dalej

Fryzjer, kosmetyczka, kawiarnie otwarte od 18 maja. Rząd postawi jednak warunki

Fryzjerzy mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ już od przyszłego tygodnia będą mogli wrócić do pracy. Z dnia na dzień wiele osób oferujących usługi straciło źródło utrzymania, jednak już niedługo będą mogli wrócić do swoich lokali i przyjmować tam klientów. Przekazane wcześniej ustalenia dziennikarzy RMF FM zyskały właśnie oficjalne potwierdzenie ze strony minister Jadwigi Emilewicz. W tej radosnej, dla ogromnej ilości osób, nowinie ukryty jest jednak haczyk, gdyż konieczne będzie wprowadzenie kilku zmian. Polacy prowadzący bary czy restauracje łapią się za głowę, słysząc o stawianych przez rządzących wymaganiach. Nie wszyscy będą w stanie im sprostać.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

ŻonaUjawnili największy sekret żony Szumowskiego. Chcieli przemilczeć całą sytuacjęCzytaj dalej

Za tydzień kawę wypijemy w ogródku kawiarni

Według wiadomości przekazanych przez RMF FM powołujących się na minister rozwoju Jadwigę Emilewicz restauracje czy kawiarnie chcące wrócić do przyjmowania klientów na miejscu będą mogły to zrobić, jednak tylko i wyłącznie na ogródkach. Zapewniony będzie musiał być odpowiedni dystans między stolikami, a w lokalach konieczne będzie zapewnienie obsługi kelnerskiej. Bary samoobsługowe nie będą mogły póki co działać na starych zasadach. Właściciele knajp, którzy nie mają miejsca, aby ulokować stoliki przed swoim lokalem, nie mogą liczyć powrót do pracy.

Dzisiaj grzeje:

1. Był na miejscu znalezienia ciała Kacperka. Media nie przekazały całej prawdy

2. Znaleziono ciało Kacperka? Dziennikarz śledczy przekazał dramatyczne informacje z miejsca poszukiwań

Odmrażanie gospodarki nie satysfakcjonuje przedsiębiorców

- Na razie tak to będzie wyglądało, bo jeżeli mówimy o restauracjach działających w pomieszczeniach, to pracujemy nad protokołami, które sprawią, że między klientami będzie można zachować bezpieczną odległość - cytuje minister Emilewicz RMF FM. Rozwiązania proponowane przez rządzących są głośno krytykowane przez przedsiębiorców borykającymi się z problemami finansowymi wywołanymi przez skutki pandemii. Zdecydowali się oni nawet na strajk wyrażający oburzenie dla decyzji premiera oraz brak tak szumnie zapowiadanej pomocy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Choroba, na którą cierpi nawet 11 milionów Polaków. Większość z nich nawet o niej nie słyszała
  2. Agnieszka Radwańska mieszka jak królowa. Pełne przepychu posiadłości budzą zachwyt (FOTO)
  3. Wiadomość, na którą czekali wszyscy Polacy. Minister zdrowia podał konkretną datę, zacznie się już za kilka dni
  4. Po cichu zapadła decyzja ws. wyborów. Weszła w życie w trybie natychmiastowym
  5. Doszło do bardzo złego. Jackowski nie ma wątpliwości, twierdzi, że spełnia się jego najczarniejsza wizja
  6. Przenigdy nie jadła równie kapitalnego rosołu. Sekret tkwi w kostce rosołowej, ale nie byle jakiej

Mąż wysłał żonie bukietMąż wysłał żonie bukiet. Przeczytała dołączony bilecik i zamarła, zaszła okropna pomyłkaCzytaj dalej

Źródło: RMF FM

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News