Zobaczysz, jak powstają frytki w McDonald i już nigdy ich nie zjesz. Klienci oburzeni jak nigdy

Zobaczysz, jak powstają frytki w McDonald i już nigdy ich nie zjesz. Klienci oburzeni jak nigdy Źródło: youtube

Frytki z McDonald's są bardzo charakterystyczne, wiele osób uważa je z najlepsze wśród sieciowych fast foodów. Jednak gdy zobaczysz proces produkcyjny, już więcej ich nie zjesz. Widok nie jest zachęcający.

Frytki są częstym dodatkiem do wszelkiego rodzaju zestawów w restauracjach typu fast-food. Dobrze sprawdzają się w formie przekąski przed burgerem. Sporo osób twierdzi, że te z McDonald's są najlepsze ze względu na ich fakturę i odpowiednie dosolenie. Filmik pokazujący proces produkcyjny może jednak zmienić wasze zdanie na temat przekąski.

Tak produkuje się frytki z McDonald's

Na temat frytek i jedzenia z McDonald's krążyło już wiele mitów i wyolbrzymianych historii. Krążyły plotki, że jedzenie nie jest przygotowywane w sterylnych warunkach czy też jest robione z najgorszego rodzaju ziemniaków. W końcu sam producent zdecydował się na wyjście naprzeciw atakującym go pogłoskom i sam zaprezentował proces produkcji słynnych frytek.

Część mitów okazała się oczywiście wyssana z palca, ale to nie znaczy, że proces powstania frytek nie obrzydzi niektórych klientów. Został uwieczniony na nagraniu, które od jakiegoś czasu krąży po sieci. Ziemniaki są dobierane przez system komputerowy, który oddziela zgniłe od zdrowych. Następnie warzywa trafiają do maszyn, które obierają je przy pomocy wody pod ciśnieniem oraz noży, które kroją je na frytki.

Nie jest to zbyt zdrowe jedzenie. Szpikuje się je pirofosforanem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Kolejny proces nie wygląda już zbyt apetycznie. Wszystkie frytki jadą na taśmie, będąc po drodze polewane wodą z cukrem, żeby ujednolicić ich kolor. Następnie są szpikowane pirofosforanem sodu, żeby nie siniały. Dopiero wtedy trafiają do gotowania, a później do zamrażarki, z której są pakowanie i dowożone do lokali.

Dzisiaj grzeje: 1. Syn brutalnie gwałcił matkę. Zgotował jej piekło, nie czuje się winny
2. Nie żyje gwiazdor "M jak miłość", "Klanu", "Barw Szczęścia" i wielu innych. Druzgocące doniesienia

Dopiero na miejscu frytki trafiają do frytkownicy, gdzie są smażone na oleju filtrowanemu raz dziennie. Nie wiadomo jednak, jak często jest on wymieniany. Frytki z restauracji nie różnią się wiele od tych mrożonych ze sklepu, a przecież te również nie są zbyt zdrowe dla naszego organizmu i jak wszystkie smażone produkty - niezwykle tłuste.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz własne mieszkanie? Możesz stracić pieniądze, "już wiadomo, że urzędnicy nie zdążą"
  2. Dostaniesz nawet ponad 1000 zł. Wystarczy zrobić JEDNĄ rzecz w pracy
  3. Drożdżowe pierogi z oszałamiającym farszem meksykańskim są prawdziwym hitem. Rodzina codziennie będzie o nie prosić
  4. Niezwykła sałatka świąteczna ze śledziem zniknie z talerzy w kilka sekund. Prosta i pyszna, zawsze będziesz ją robić na ważne okazje
  5. Znaleziono mężczyznę odpowiedzialnego za tragedię w Ostrawie. Nigdy nie odpowie za swoją zbrodnię

Źródło: Noizz

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News