Najnowsza rozmowa Piotra Fronczewskiego z dziennikarzem Wirtualnej Polski była niemałym zaskoczeniem dla jego fanów. Aktor nie mówił już bowiem tylko o swojej pracy oraz nadchodzących projektach, a o polityce. Podzielił się swoimi refleksjami na temat tego, co dzieje się obecnie w Polsce, jednak nie to przyciągnęło największą uwagę czytelników. Najbardziej interesująca okazała się dla nich reakcja na proste z pozoru pytanie – czy napiłby się wódki z Jarosławem Kaczyńskim.

– Podejrzewam, że jest niepijący. Ale tak, chętnie! – stwierdził w odpowiedzi na zaskakujące, ale jak się okazało interesujące pytanie. Aktor wyobraził sobie nawet sytuację, w której spotyka się z Kaczyńskim, aby pić wódkę i dokładnie ją opisał.

Powiedziałbym, że mu współczuję. I chciałbym mu pomóc, bo jest postacią tragiczną. Tragedia w kategoriach dramatycznych jest czymś nieuniknionym, z góry bohaterowi pisanym. Nie ma wokół siebie przyjaciół, którzy by go ostrzegli. Kroczy ku zgubie, ku klęsce. Z każdym krokiem przybliża się do swojej tragedii, trochę jak u Szekspira – powiedział znany aktor na temat tej hipotetycznej sytuacji. Tuż po tym odciął się już od tematu polityki, nie chciał do niego wracać. Dodał jedynie, że „ludzie panami są swoich przeznaczeń”.

...

Zobacz również