Frog znowu zatrzymany! Grozi mu 5 lat więzienia

Frog znowu zatrzymany! Grozi mu 5 lat więzienia Źródło: fot. youtube.com/.gazeta.pl

Frog znowu zatrzymany! Popularny kierowca, a także pirat drogowy, usłyszał w warszawskiej prokuraturze zarzuty łamania prawa drogowego oraz uchylania się od przestrzegania zakazów sądowych. Mężczyźnie grozi długi wyrok.

Frog to niewątpliwie jeden z bardziej znanych polskich piratów drogowych. Wyczyny mężczyzny, który w 2014 roku nagminnie łamał przepisy drogowe, a swoje popisy uwieczniał na kanale na YouTubie, okryły go złą sławą wśród policjantów. Wtedy mężczyzna usłyszał zaledwie wyroki w zawieszeniu oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2019 roku. Dzisiaj orzeczenie sądu może mieć większe konsekwencje.

Frog - miłośnik szybkiej jazdy i igrania z prawem

Robert N., bo tak właściwie nazywa się Frog, znów postanowił sprzeciwić się polskiemu prawu. Mężczyzna, który już w swoim dorobku miał wyroki za łamanie przepisów ruchu drogowego, a także zabierane prawo jazdy nie zerwał ze swoja największą pasją, jaką są samochody. Pomimo wyraźnego zakazu, mężczyzna postanowił dalej prowadzić samochód. Wszystko uszłoby mu płazem, gdyby nie kontrola drogowa. Mężczyzna poruszał się po Warszawie autem marki Porsche Panamera. Pomimo prawidłowej jazdy oraz przestrzegania przepisów, policjanci z drogówki postanowili sprawdzić, czy luksusowy samochód jest aby na pewno własnością kierowcy. Kiedy policjanci zaczęli rutynowe czynności, okazało się, że nazwisko prowadzącego pojazd znajduje się w policyjnych aktach.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co grozi Robertowi N.?

Po przechwyceniu kierowcy przez funkcjonariuszy warszawskiej policji, wobec mężczyzny zastosowano areszt tymczasowy. Na przesłuchaniu pirat drogowy stawił się razem ze swoim adwokatem. Frogowi przedstawiono łącznie siedem zarzutów. Cztery z nich dotyczą prowadzenia pojazdów pomimo zakazu, trzy złamanie zasad administracyjnych. Paragrafy, które złamał kierowca, to m.in.: Art. 244. kk. dotyczy niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych. W tym przypadku chodzi o zakaz kierowania pojazdami. Grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Art. 180a. mówi o prowadzeniu pojazdu mechanicznego po cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Kk. przewiduje za to karę grzywny, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Mówi się, że prokuratura zamierza zastosować wyjątkowo wysoką karę dla prowadzącego autem w postaci 5 lat więzienia. Poprzednie kary mężczyzny w postaci zawieszenia wykonywania wyroku, grzywny oraz utraty prawa jazdy były stosunkowo niskie, ponieważ mężczyzna nie był uprzednio karany i przyznał się do winy. W tym przypadku, środowisko prawnicze mówi o zjawisku recydywy.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Minister w rządzie PiS-u grozi Polakom: „Wszyscy będziecie siedzieć”
  2. O swoim drugim powołaniu Jan Paweł II wspominał rzadko. Nie miało związku z kościołem.
  3. Opublikowano dokumenty podpisane przez Lecha Kaczyńskiego. To początek burzy
  4. Makijaż dla zielonych oczu. Co uwydatni twoje piękne spojrzenie?
  5. Szczeniak wlekł tylne łapki za sobą. To był ostatni moment na jego ratunek
Następny artykuł