Frekwencja wyborcza 2018 jest kwestią niezwykle interesującą ogólnokrajową opinię publiczną. Kiedy więc przedstawiciele PKW podali jej wyniki na godzinę 17:00, obywatele byli naprawdę zadziwieni. Nikt nie spodziewał się bowiem tak znaczących zmian względem roku 2014.

Frekwencja wyborcza 2018 zaskoczyła nie tylko startujących w elekcji polityków, ale także samych obywateli. Jak się bowiem okazuje, niezwykle intensywna, agresywna wręcz kampania rzeczywiście przyciągnęła do urn duże grupy wyborców. Przypomnijmy, że druga tura odbywa się dziś w takich miastach jak Kraków, Gdańsk czy też Zabrze.

Frekwencja wyborcza 2018: doskonały wynik na godzinę 17:00

Jak podali przedstawiciele Państwowej Komisji Wyborczej, frekwencja w drugiej turze wyborów samorządowych 2018 na godzinę 17:00 wyniosła aż 38,73%. Chociaż wstępnie mogłoby się to wydawać niewielkim wynikiem, warto porównać go z rezultatem sprzed 4 lat. Wtedy to do urn do godziny 17:30 wybrało się 32,33% uprawnionych do głosowania.

Podobną tendencję wskazały wyniki na godzinę 12:00. W tym roku zagłosowało przed południem 15,61% obywateli, a w roku 2014 „jedynie” 11,40%. Różnica jest więc naprawdę znacząca i bez wątpienia zaskakująca.

Najwyższa frekwencja do 17:00 została osiągnięta w województwie lubelskim. To właśnie tam swój głos oddało aż 42,94% uprawnionych, co jest naprawdę imponującym jak na polskie warunki wynikiem.

Jeżeli chodzi o dane płynące z konkretnych miast, największa grupa mieszkańców wybrała się do urn w Gdańsku, gdzie dziś odbywa się naprawdę emocjonująca batalia o prezydenturę. Frekwencja osiągnęła poziom 42,42%.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

12 PRZERAŻAJĄCYCH zdjęć, których zagadki nie udało się rozwiązać

Jakie wnioski płyną z wyników frekwencji w wyborach samorządowych 2018?

Wszystko wskazuje więc na to, że silnie nagłaśniana kampania rzeczywiście przyniosła pożądane przez polityków rezultaty. Może także wskazywać na znaczący rozwój polskiej kultury politycznej oraz polepszający się stan dojrzewającej w naszym kraju demokracji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mapa świata już nie będzie taka sama. Powstaje nowe państwo?!
  2. Jak się ubrać do escape room? Szykuje się świetna zabawa
  3. Cennik polskiego księdza podbija sieć. Miesięcznie inkasuje KOSMICZNĄ kwotę
  4. Niewinna ofiara czy urocza kosmonautka? Łajka, pierwszy pies w kosmosie
  5. Zarobki pracowników Biedronki ścinają z nóg! Zdumiewające kwoty

Czy weźmiesz udział w II turze wyborów samorządowych?

Loading ... Loading ...

Nie wyrzucaj TEGO! Może ci się przydać...