Niebywałe, ilu Polaków poszło do urn. Frekwencja wyborcza osiągnęła niezapowiadany poziom

Niebywałe, ilu Polaków poszło do urn. Frekwencja wyborcza osiągnęła niezapowiadany poziom Źródło: Jan Bielecki East News

Frekwencja wyborcza w II turze wyborów osiągnęła niespodziewany poziom - dane przekazane w sondażu late poll Ipsos, bazujące na informacjach z 90 proc. komisji wyborczych potwierdziły, że w niedziele Polacy tłumnie ruszyli do urn.

Frekwencja wyborcza - około godziny 2 w nocy opublikowano sondaż late poll Ipsos, bazujący na danych z 90 proc. komisji wyborczych. W niedzielę 12 lipca 2020 roku Polacy ruszyli do urn, by oddać głos na wybranego kandydata, frekwencja w II turze wyborów osiągnęła niespodziewany poziom.

Frekwencja wyborcza - II tura wyborów prezydenckich 2020

12 lipca 2020 roku odbyła się II tura wyborów prezydenckich 2020. Do walki o najważniejszy urząd w państwie stanęli starający się o reelekcję Andrzej Duda oraz obecny prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Jak przekazała PKW, o godzinie 7:00 bez żadnych przeszkód otwarto ponad 27 tysięcy lokali wyborczych, które przyjmowały chcących oddać głos obywateli do godziny 21:00.

- Nie otrzymaliśmy informacji o istotnych problemach związanych z otwarciem lokali wyborczych i rozpoczęciem głosowania - przekazał Sylwester Marciniak, szef Państwowej Komisji Wyborczej.

Według sondażu late poll Ipsos frekwencja wyborcza w II turze wyborów prezydenckich wyniosła 67,9 proc.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

W sondażu exit poll Ipsos podanym w niedzielę po godz. 21 frekwencja wyborcza określona została na poziomie 68,9 proc. W późniejszym sondażu late poll Ipsos, który został opublikowany około godziny 2 w nocy i powstał na bazie danych z 90 proc. komisji, frekwencja wyniosła 67,9 proc. To naprawdę wysoki wynik. Przypomnijmy, że podczas pierwszej tury głos oddało 64,51 proc. uprawnionych obywateli.

Dzisiaj grzeje: 1. Niebywałe słowa Rafała Trzaskowskiego po ogłoszeniu wyborów. Podkreślił jedną rzecz

2. 17-miesięczne dziecko zaatakowane przez psa. Nie udało się go uratować

Wnioskując na podstawie danych z 99,39 proc. obwodów, w niedzielnych wyborach prezydenckich wzięło udział 68,3 proc. mieszkańców miast i 66,22 mieszkańców wsi. W obwodach zagranicznych zagłosowało natomiast 50,73 proc. uprawnionych obywateli.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przykra wiadomość została podana przez media. Legenda sportu odeszła w wieku 95-lat, kochały go miliony fanów
  2. Przecież kupowaliśmy je codziennie w Biedronce i Lidlu, po prostu ręce opadają. Nie do pomyślenia, jak wiele towarów ostatnio wycofano z obrotu
  3. Na wiecu nie dopuścili Agaty Dudy do głosu. Już miała odezwać się do mikrofonu, ale ją zagłuszyli
  4. Kamery zarejestrowały reakcję Kingi Dudy po ogłoszeniu wyników. Wszyscy zobaczyli, jej mina mówi wszystko
  5. Zdjęcie spod lokalu wyborczego zwala z nóg. Mieszkańcy dawno nie widzieli nic podobnego  
  6. Nagle Kinga Duda podeszła do mikrofonu. Na oczach wszystkich nie wytrzymała i zaczęła mówić co myśli

Źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News