Nieprawdopodobne. W jednej komisji wyborczej frekwencja wyniosła ponad 100 procent

Nieprawdopodobne. W jednej komisji wyborczej frekwencja wyniosła ponad 100 procent Źródło: Wikipedia/Julo

Rekordowo wysoka frekwencja z w jednym z lokali wyborczych. Takiego wyniku nie będzie w stanie przebić nikt. Jak podaje Państwowa Komisja Wyborcza ponad 100 procent wyborców oddało głos w lokalu w Mielnie. Jakim cudem taka sytuacja miała miejsce? Nieprawdopodobne doniesienia.

Nieprawdopodobnie wysoka frekwencja została odnotowana w jednym z lokali wyborczych w Mielnie. Według danych, które przedstawiła Państwowa Komisja Wyborcza, w placówce ponad 100 procent osób uprawnionych do głosowania oddało swój głos. Jak to do tego doszło? 

Rekordowa frekwencja w lokalu wyborczym - ponad 100 procent

Według danych Państwowej Komisji Wyborczej w województwie zachodniopomorskim w gminie Mielno ogólna frekwencja wyniosła 84,90 procent. Liczba oddanych kart to 7 521, z kolei 8 859 to liczba osób uprawnionych do głosowania. W jednym z lokali natomiast odnotowano zdumiewająco wysoką frekwencję - osiągnęła ona ponad 100 procent.

Rekordowa frekwencja odnotowana została w lokalu w siedzibie Mieleńskiej Lokalnej Grupy Rybackiej. W placówce tej zjawiło się dokładnie 100,18 procent uprawnionych do głosowania. Jakim cudem doszło do takiej sytuacji? Na wynik nietypowej frekwencji wpłynęły karty do głosowania korespondencyjnego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

W urnie znalazło się 2 200 kart do głosowania, 4 z nich był kartami do głosowania korespondencyjnego. W chwili głosowania liczba uprawnionych wyborców wynosiła 2 196. Z tego powodu ostatecznie frekwencja została odnotowana na poziomie ponad 100 procent. Sytuacja jest wynikiem obecności turystów, którzy udając się na wypoczynek, nie zapomnieli o tym, by oddać swój głos.

Dzisiaj grzeje: 1. Ważna zmiana w Biedronkach od 1 lipca. Klientów od środy czeka duża niespodzianka

2. Nieoczywiste objawy raka piersi. Nie wolno ich lekceważyć

W gminie Mielno znajduje się sześć obwodów wyborczych. Po podliczeniu wszystkich głosów okazało się, że największe poparcie zdobył kandydat Koalicji Obywatelskiej, Rafał Trzaskowski, który otrzymał 42,32 procent głosów. Na drugim miejscu znalazł się urzędujący prezydent Andrzej Duda, zagłosowało na niego 32,53 procent. Na kolejnych miejscach znaleźli się Szymon Hołownia z poparciem 15,67 procent, Krzysztof Bosak (5,59 proc.), Robert Biedroń (2,67 proc.) oraz Władysław Kosiniak-Kamysz z poparciem 2,06 proc. osób.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wstrząsające, właśnie trwają poszukiwania klienta Biedronki. Wywołał ogromny skandal
  2. Robert Lewandowski nagle zjawił się w Warszawie. Powód wizyty szybko wyszedł na jaw, należą się brawa
  3. Skandal, członek komisji fałszował karty do głosowania. Wiadomo, komu chciał zaszkodzić
  4. Trąba powietrzna w polskiej miejscowości? Wstrząsające nagranie sprzed kilku godzin obiegło sieć
  5. Wydało się, cała prawda o Dagmarze Kaźmierskiej. Osoba z produkcji wszystko wygadała
  6. Skandal, pracownik komisji fałszował karty do głosowania. Wiemy, któremu kandydatowi chciał zaszkodzić

Źródło: Gazeta PL

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News