PKW właśnie przekazała pierwsze dane dot. frekwencji. Liczba dla wielu będzie ogromnym zdumieniem

PKW właśnie przekazała pierwsze dane dot. frekwencji. Liczba dla wielu będzie ogromnym zdumieniem Źródło: Pikio.pl

Frekwencja wyborcza - mamy już pierwsze dane, z pewnością takiego głosowania, jak w tym roku, nie było nigdy wcześniej. Epidemia koronawirusa sprawiła, że wybory prezydenckie odbywają się w reżimie sanitarnym. Jakie są pierwsze dane? Czy tym razem możemy liczyć na rekord?

Frekwencja podczas wyborów prezydenckich 2020 - mamy pierwsze dane opublikowane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak wygląda tegoroczna frekwencja w wyborach prezydenckich? Te liczby mogą was naprawdę zaskoczyć. Nikt nie spodziewał się takich wyników. Jak plasują się pierwsze dane dotyczące frekwencji w wyborach prezydenckich 2020?

Frekwencja wyborcza - PKW opublikowało pierwsze dane

Państwowa Komisja Wyborcza podczas drugiej niedzielnej konferencji prasowej ogłosiła pierwsze dane dotyczące frekwencji w wyborach prezydenckich 2020. Zgodnie z podanymi danymi dotychczasowej frekwencji, najwięcej głosów oddano w Warszawie (frekwencja wyniosła 29,59%). W skali kraju do godziny 12.00 24,08 procent uprawnionych pojawiło się przy urnach wyborczych.

Najchętniej odwiedzanym przez wyborców na tę chwilę jest województwo mazowieckie (26,36%). Najniższy wskaźnik frekwencji zanotowano w województwie opolskim (20,6%). 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Głosowanie w wyborach prezydenckich rozpoczęło się dziś o godz. 7 rano. Zgodnie z przepisami lokale wyborcze możemy odwiedzać do godziny 21. Od północy z piątku na sobotę trwa cisza wyborcza, jeśli żądna z komisji wyborczych nie przedłuży głosowania, zakończy się ona o 21. Jak poinformował szef PKW Sylwester Marciniak na konferencji o godz. 10, w całym kraju otwarto ponad 25 tysięcy lokali wyborczych.

Pandemia koronawirusa i ograniczenia z nią związane spowodowały, ze tegoroczne wybory są zupełnie inne niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Jak informowało PKW w porannej konferencji, przed niektórymi kolejkami zaobserwowano duże kolejki. Jest to spowodowane wydłużonym czasem procedury oddawania głosu w związku z przestrzeganiem ograniczeń sanitarnych.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: samolot spadł w dużym polskim mieście. Polsat właśnie przekazał dramatyczne informacje

2. Minister Edukacji ogłosił wielkie zmiany od 1 września. Wielu rodziców jest oburzonych

Doszło już do pierwszych incydentów, w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 100 w Toruniu jeden z przewodniczących "podjął wykonywanie czynności wyborczych w stanie nietrzeźwości". Zdarzenie nie miało wpływu na przebieg głosowania.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Znalazła w zeszycie mamy przepis na wafle sprzed 20 lat. Powróciły wspomnienia, najlepszy smak dzieciństwa
  2. Wybory prezydenckie 2020. Gwiazdy polskiego sportu tłumnie poszły do urn (FOTO)
  3. Właśnie wzięła nowonarodzone dziecko na ręce i poczuła przedziwną rzecz w brzuchu. Wezwano lekarza, przekazał porażające wieści
  4. Ola przypadkiem wzięła telefon męża i nagle zauważyła na ekranie rzecz, która ścięła ją z nóg. Niedługo potem na jaw wyszła piorunująca prawda
  5. RCB niespodziewanie wystosowało pilny apel do wszystkich Polaków. Nie chodzi o burze
  6. Katastrofa w Warszawie. Na ziemię runął samolot z kilkoma osobami na pokładzie, niestety są ranni

Źródło: TVN 24, YouTube/Państwowa Komisja Wyborcza

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News