W konflikcie politycznym w kraju każdy wyraz sympatii dla przeciwnej strony szokuje. Nie inaczej jest z Władysławem Frasyniukiem, który angażuje się w działania opozycji, KOD-u i Obywateli RP. Kiedy ktoś taki chwali prezydenta, jest to co najmniej bardzo zaskakujące.

Tym bardziej zaskakuje to, za co Frasyniuk pochwalił Andrzeja Dudę. Legenda „Solidarności” wypowiedziała się na temat planów prezydenta w sprawie zmiany konstytucji. Konstytucji, której opozycja tak zaciekle broni.

To dobrze, że prezydent Andrzej Duda zaczyna debatę na temat konstytucji – stwierdził Władysław Frasyniuk w rozmowie z dziennikarzami w piątek.

Jego komentarz związany jest z odbywającą się tego samego dnia konferencją „Konstytucja dla obywateli, nie dla elit?” zorganizowaną przez „Solidarność” w słynnej Sali BPH w Stoczni Gdańskiej. Oczywiście Frasyniuk nie ocenił prezydenta jednoznacznie pozytywnie.

Wolałbym, żeby (prezydent) rozpoczął tę debatę od (rozmów) z szefami partii politycznych, a później żeby była debata społeczna – dodał opozycjonista.

Władysław Frasyniuk odniósł się też do tytułu konferencji, zgadzając się z pomysłem, by zmiana konstytucji była pro-obywatelska.

Nie może być to konstytucja dla dzisiejszej rządzącej elity, bo przecież elitą są dzisiaj ci, którzy sprawują władzę. Elitą dzisiaj jest Prawo i Sprawiedliwość i rząd pani premier plus prezydent państwa. Zgadzam się, że konstytucja powinna służyć obywatelom, a nie służyć jednej partii, z czym mamy w tej chwili do czynienia – zakończył Frasyniuk.

Źródło: rmf24.pl

...

Zobacz również

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków