Frasyniuk podjął decyzję. Jego zwolennicy: NIE RÓB TEGO

Frasyniuk podjął decyzję. Jego zwolennicy: NIE RÓB TEGO Źródło:

Władysław Frasyniuk został w środę rano zatrzymany przez policję i doprowadzony do prokuratury. W związku z działaniami służb były opozycjonista podjął decyzję. Jego zwolennicy nie są tym faktem zachwyceni.

Chociaż Frasyniuk został zatrzymany w środę rano, tego samego dnia zdołał już udzielić wywiadu. Stwierdził w nim, że podjął już decyzję, w sprawie dalszego ciągu sprawy, w której jest podejrzanym. ZOBACZ TAKŻE - Mamy nagranie z aresztowania Frasyniuka

Frasyniuk zatrzymany

O 6 rano do drzwi mieszkania Władysława Frasyniuka zastukała policja. Funkcjonariusze poinformowali go, w związku z czym jest zatrzymany i przewieźli go do prokuratury. Jak sam twierdzi, byli oni prawdopodobnie bardziej od niego zmieszani tą sytuacją. -  Już do końca nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że oni w całej tej sytuacji czują się jeszcze mniej komfortowo niż ja. Że mają świadomość, że biorą udział w pewnej szopce - stwierdził opozycjonista. Legendarny solidarnościowiec odmówił składania zeznań i podpisania protokołu przesłuchania. Policjanci, obecni przy tym wydarzeniu, także zastanawiali się nad odmową podpisu. ZOBACZ TAKŻE - Wałęsa przekroczył granicę? Uderzył w najczulszy, prywatny punkt KaczyńskiegoGdy podpisywała go asystentka prokuratora, powiedziałem jej, że „w ten sposób zapisuje się pani w historii”. Po jej minie poznałem, że ma świadomość, iż to wcale nie jest żart - zaznacza Frasyniuk.

Podjął już decyzję. Zwolennicy niezadowoleni

Niechętny władzy Prawa i Sprawiedliwości działacz został zapytany o dalszy ciąg spawy. Dziennikarz stwierdził, że najprawdopodobniej sprawa skończy się w sądzie. Spytał, czy tam także opozycjonista nie zamierza się stawić. - Na rozprawę oczywiście się stawię. Bo sąd to wciąż jest miejsce, gdzie argumenty padają z dwóch stron. A ja cały czas wierzę, że choć system sądowniczy został zdewastowany, to jest tam wielu przyzwoitych ludzi. I tak jak w stanie wojennym będę mógł przedstawić swoje argumenty, które nie spodobają się rządzącym - stwierdził były członek "S". Jego zwolennicy nie są zadowoleni z takiej decyzji. Zdaniem przeciwników PiS sądy pracują obecnie pod dyktando Zbigniewa Ziobry i stawienie się na rozprawę z pewnością będzie dla Frasyniuka oznaczało brak możliwości realnej obrony. ZOBACZ TAKŻE - Ale WSTYD! Największe wpadki słowne Jarosława Kaczyńskiego W komentarzach w Internecie wprost padają sugestie, aby do sądu Frasyniuk także nie szedł. Z pewnością, jeśli posłucha on tych rad, także tam zostanie doprowadzony siłą. Wtedy zaś będzie to bezprecedensowe wydarzenie, które dla opozycji będzie oznaczało jednoznaczną walkę PiS-u z przeciwnikami politycznymi.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News